Očekávaný souboj s Japoncem Nagahem zkomplikoval zástupce britského království Angličan Mallison, který po trhu zaostával za Kubincem o pouhý kilogram. O vítězi tedy musel rozhodnout nadhoz. Angličan skončil na 62 kilogramech. Kubinec a Japonec Nagaho shodně na 66 kilogramech. Kubinec měl ještě nevydařený pokus na 68 kg, Nagaho zkoušel, rovněž neúspěšně, dokonce 69 kg. Tento výkon stačil Kubincovi na zlato, a mohl tak na stupních vítězů vyslechnout českou hymnu na svou počest.
Další sokolovský zástupce Vlastimír Klímek nastoupil ve váze do 69 kg, věkové kategorii 55–59 let, s odhodláním nerespektovat „papírové“ předpoklady na obsazení 5. místa. To mu vyšlo. Po trhu byl na medailové pozici s výkonem 71 kg. V nadhozu si lehce poradil s 93 kilogramy. V dalším pokusu na 95 kilogramech dostal činku nad hlavu, ale k údivu všech poměrem 2:1 nebyl rozhodčími uznán. Ve snaze vybojovat medaili se po krátkém váhání rozhodl jít na 96 kg, ale bohužel na této váze není úspěšný, a tak skončil na 4. místě (třetí z Evropanů) se svým nejlepším letošním výkonem.
Další soutěže, mistrovství Evropy v Rusku a světové hry v Austrálii, jsou nad finanční možnosti obou borců, zúčastní se tak až mistrovství Evropy a světa v roce 2010, která proběhnou v Polsku, respektive Rakousku.
Své zástupce měli na soutěži i vzpěrači Rotasu Rotava. Ve věkové kategorii M1, v hmotnostní kategorii do 62 kg, se představil Petr Stanislav, který výkonem 212 kg ve dvojboji (97, 115) vybojoval stříbrnou medaili. V téže věkové kategorii, ale v hmotnostní kategorii do 105 kg vybojoval také stříbrnou medaili Jan Šedlbauer výkonem 278 kg ve dvojboji (122, 156). Výkony jsou to o to hodnotnější, jelikož nebylo mnoho času na regeneraci po 16hodinové cestě autem do italského přístavu Bari následované 15 hodinami na trajektu do kefalonského přístavu Sami.