HCG Sokolov - Starý Plzenec B 38:31

Celek Plzence do utkání nevstoupil vůbec špatně. Mladí hráči soupeře dokázali využít počátečních okének v obraně Sokolova, a když ti naopak několikrát mířili nepřesně, byl v osmé minutě stav 2:5. Poté však už vzali otěže zápasu do rukou domácí, kteří začali Starý Plzenec přehrávat. Zlepšila se také obrana. Ve 13. minutě bylo vyrovnáno a vzápětí šel Sokolov do vedení, které si stále udržoval. Koncem poločasu však přišla komplikace, když se při jednom z obranných zákroků zranil domácí Hynek, který již do zápasu nezasáhl a Sokolovským citelně scházel. Odstoupení tohoto zkušeného hráče mělo za následek několik obdržených gólů, ale i tak vyhrál Sokolov první poločas 18:13.
Po změně stran chtěli domácí co nejrychleji svému soupeři utéct, což se také dokonale podařilo. Sokolovu vycházely téměř všechny útoky a v těchto okamžicích pracovala na výbornou i defenziva. Několik pěkných zákroků předvedl i Holý, a tak ve 42. minutě byl stav jednoznačný – 27:15. Po oddychovém čase hostů se však hra opět vyrovnala, ale i nadále si Sokolov udržoval vedení o dvanáct branek. V rozmezí 49. a 58. minuty ale přišel velký výpadek domácích. Plzenec vytáhl obranu na střední spojku a zvýšil i pohyb. Naopak obrana Sokolova přestala fungovat, v útoku nehráli hráči kolektivně, začaly se kupit chyby a po několika ztrátách přišly další laciné góly Plzence. V 58. minutě tak byl najednou stav 34:29. Naštěstí domácí hráči zmobilizovali síly a dalšími góly nedovolili větší zdramatizování. V posledních sekundách pak Němec gólem téměř přes celé hřiště korunoval vítězství Sokolova 38:31.
Sokolov si výhru zasloužil, tentokrát se dařilo v útoku, ale naopak obrana stále nebyla příliš kvalitní. Varováním by měl být úsek těsně před koncem zápasu, který Sokolov s vědomím vysokého vedení nezvládl. Mladý celek Starého Plzence se prezentoval jako snaživý soupeř, v jehož řadách hrál prim talentovaný Drohobetskyi – autor devíti branek. Ani on však nezabránil porážce svého týmu.
Sestava a góly: Holý, Havel - Bažant 1, Neuwirth 9/1, Hynek 4, Němec 9, Bouda 5, Baránek 1, Levčenko 9/1, Hejl.
Rozhodčí: Osvald, Špaček. Vyloučení 1:4. Sedmičky 2/2 – 1/0. Průběh: 2:5, 11:7, 14:10, 18:13, 19:15, 27:15, 33:21, 34:29, 38:31.
V posledním zápase podzimní části západočeské házenkářské ligy zajíždí Sokolov na hřiště béčka Sokola Bolevec, kde se pokusí navázat na bodový zisk z domácího prostředí. (tb)