Rozšířený kádr VSK Baník Sokolov, který výrazně posílily hráčky juniorského věku, uvítal v sobotu v hale Jiskra volejbalistky z Aše a až na slabší chvilku v prvním setu odvety jim nedal ani sebemenší šanci na úspěch.
VSK Baník Sokolov – VK Aš 3-0/13,16,16/ a 3-0 /21,13,13/.
Z družstva domácích potěšila svým výkonem především „navrátilka“ Klára Petříková, u hostů byla nejlepší hráčkou R. Strnadová. I když se ne všem sokolovským hráčkám dařilo, jak by si samy přály, herní projev týmu nebyl špatný a lze s určitostí očekávat jeho další zlepšení.
Další výsledky: SKP Sokolov – TJ Ostrov 3-0 a 3-2, Spartak Chodov – Mar.Lázně 3-1 a 3-0.
V příštím kole zajíždějí hráčky VSK Baník Sokolov do Ostrova a Spartak Chodov pocestuje ke svému utkání do Aše. S největším zájmem bude sledováno utkání v Karlových Varech, kde se loňský krajský přeborník, místní VK, střetne s jedním z dalších spolufavoritů – s týmem SKP Sokolov.
Začátky všech zápasů jsou stanoveny na 10 a 14 hodin.
V sobotu navíc sehrály sokolovské kadetky další utkání 1. ligy v Karlových Varech, kde podlehly favorizovanému soupeři 1-3 a 0-3. Zvláště v zahajovacím střetnutí mu ale byly zdatným soupeřem. Nyní budou mít kadetky VSK čtrnáctidenní pauzu a pak se vypraví na horkou půdu do Rokycan.
V sobotu a v neděli se rovněž konal v Plzni druhý turnaj Poháru nadějí. Mladičký tým VSK Baník Sokolov si opět vedl velmi dobře a po výhrách 2-0 nad Žatcem a Teplicemi si udržel šestou příčku v průběžném pořadí. Pořadatelem třetího kola bude ve dnech 8. – 9.11. 2008 Olymp Praha. (jik)