Akce se zúčastnilo na 70 mladých vzpěračských nadějí z celé České republiky. Náročná celodenní akce, která trvala od brzkých ranních až do pozdních nočních hodin, přinesla urputné souboje a kvalitní sportovní výkony.
„Sokolov si bohužel tentokrát neodnesl žádný cenný kov, téměř všem našim vzpěračům byla souzena medaile bramborová, to ale v takovém počtu konkurence neberme jako neúspěch, ale jako motivaci do budoucna pro zlepšení síly i techniky,“ zhodnotil vystoupení sokolovských zástupců trenér vzpěračského oddílu pořádajícího Baníku Sokolov Petr Hrubý.
O poznání lépe se dařilo zástupcům druhého vzpěračského oddílu našeho okresu, mladíkům z Rotasu Rotava. První medaili pro rotavské barvy vybojoval v hmotnostní kategorii do 50 kg juniorů do 17 let David Cserge. Přestože věkem ještě žák absolvoval závod krátce po svém zranění, odnesl si za 115 kilogramů ve dvojboji stříbro.
Další zástupce Rotasu Jakub Lihl se zúčastnil v kategorii do 62 kilogramů obou věkových kategorií. V kategorii do 17 let s přehledem zvítězil výkonem 195 kilogramů. Ve věkové kategorii do 20 let mu tento výkon stačil na stříbrnou medaili. Další zlato vybojoval v hmotnostní kategorii do 105 kilogramů Jakub Wainer. Ten zvítězil s obrovským přehledem. Dokázal nad hlavu dostat 225 kilogramů. Za zmínku stojí skutečnost, že na vítězství mu stačil pouze základní pokus v nadhozu, ve kterém si vytvořil již 20kilogramový náskok.
Další rotavský vzpěrač Pavel Gáloš, přestože si utvořil osobní rekordy (výkonem 175 kg ve dvojboji v hmotnostní kategorii do 69 kg), v kategorii sedmnáctiletých mu to stačilo pouze na 6. a v kategorii dvacetiletých až na 8. místo.
„Všem našim borcům děkuji za předvedené výkony, reprezentaci města a oddílu vzpírání. Poděkování si zaslouží René Hrubý a Petr Gáloš za dopravu na závod a zpět,“ pochválil úspěšné vystoupení svých svěřenců rotavský trenér Václav Zronek.
Výsledky zástupců sokolovského okresu/ kategorie do 17 let:
Do 50 kg: 2. místo/ David Cserge (Rotava) – 115 kg ve dvojboji.
Do 56 kg: 4. místo/ Jakub Sufčák (Sokolov) – 135 kg.
Do 62 kg: 1. místo/ Jakub Lihl(Rotava) – 195 kg. 5. místo/ František Bečka (Sokolov) – 163 kg.
Do 69 kg: 6. místo/ Pavel Gáloš (Rotava) – 175 kg. 8. místo/ Jaroslav Hlaváček (Sokolov) – 160 kg.
Kategorie do 20 let:
Do 62 kg: 2. místo/ Jakub Lihl (Rotava) – 195 kg. 7. místo/ František Bečka (Sokolov) – 163 kg.
Do 69 kg: 8. místo/ Pavel Gáloš (Rotava) – 175 kg. 10. místo/ Jaroslav Hlaváček (Sokolov) – 160 kg.
Do 85 kg: 4. místo/ Antonín Sufčák ( Sokolov) – 209 kg.
Do 105 kg: 1. místo/ Jakub Wainer (Rotava) – 225 kg.