Středem největší pozornosti byla střetnutí loňského přeborníka VK Karlovy Vary s korunním princem SKP Sokolov. A právem. Oba zápasy se rozhodovaly až v pátých, zkrácených setech a o dramatické okamžiky nebyla nouze. Šestičlenné torzo „statečných“ ze Sokolova se vypjalo k heroickému výkonu a dokázalo s favorizovanými domácími držet do posledních sil překvapivě krok
Volejbalistky Spartaku Chodov se s Aší rozešly jak bodově, tak i setově smírně a prokázaly, že i v tomto ročníku, přes trvající kádrové potíže, budou zaujímat zřejmě klidný střed tabulky.
Zatímní lídr VSK Baník Sokolov neodjížděl do Ostrova zrovna v tom nejlepším složení, ale všechny hráčky podaly odpovědný výkon, který přinesl dvě klidné výhry. Zvláště se dařilo S. Cahákové a univerzálce R. Veselkové, nemalým podílem však k importu plného počtu bodů přispěly všechny.
Výsledky: VK K.Vary – SKP Sokolov 3 – 2 a 3 – 2.
TJ Ostrov – VSK Baník Sokolov 0 – 3 a 1 – 3.
VK Aš – TJ Spartak Chodov 3 – 1 a 1 – 3.

Následující sobotu, 8. listopadu, pokračuje krajský přebor žen těmito zápasy: Chodov hostí Ostrov, Excelsior M. Lázně Aš a v Sokolově dojde k duelu, který by mohl hodně ovlivnit další průběh soutěže, domácí Baník bude hrát s VK Karlovy Vary, které se netají tím, že by rády nejen obhájily titul krajského přeborníka, ale postoupily i do ligy. I když jsou hosté papírovými favority, nebudou to mít v hale Jiskra lehké. Hodně bude záležet především na tom, jak se podaří domácím vypořádat se s marodkou a zda budou moci nastoupit v optimální sestavě. Začátky všech utkání jsou jako obvykle v 10 a ve 14 hodin. V sobotu odjíždějí sokolovské kadetky k utkáním 1. ligy do Rokycan, kde proti lídru, místnímu VK, budou muset podat nadprůměrný výkon, aby čestně obstály. Zisk setu by byl určitě povzbuzením do dalších utkání a potvrzením zlepšené hry z prvního zápasu proti Karlovým Varům. (jik)