První z bratří Hejdů, Václav, nastoupil ve váhové kategorii do 57 kilogramů. V prvním utkání nastoupil proti Novotnému z Pragy Praha, za jasným vítězstvím šel od samého začátku utkání a na body nakonec s přehledem zvítězil.
V semifinálovém zápase měl již daleko silnějšího soupeře. Do protějšího rohu se postavil zkušený Barák z Ostravy, který nastupuje za ostravský klub v extraligovém ringu. Václav se svého zkušenějšího soupeře nezalekl, ale především boxoval chytřeji než ve svých předchozích duelech, kdy příliš chtěl, ale zapomínal na techniku. V průběhu zápasu si vytvořil sokolovský bijec několikabodový náskok, který v posledním kole ještě zvýšil na konečný rozdíl sedmi bodů.

Ve finále stanul proti Schmidtovi ze severočeského Ústí nad Labem. S téměř o hlavu vyšším soupeřem se mu podařilo zkracovat vzdálenost a svého soupeře zasahoval především přední rukou. To slavilo úspěch i u rozhodčích. Václav si udržoval v průběhu finálového duelu stále tří až čtyřbodový náskok. V závěru finálového duelu ještě zvýšil svou aktivitu, nepřipustil zdramatizování utkání a zaslouženě, nakonec o pět bodů, zvítězil, a z klání si tak odváží do Sokolova titul mistra České republiky.
Druhý z bratrů, Karel Hejda, bojoval o vavříny ve váhové kategorii do 54 kilogramů. Ten se v úvodu utkal s ústeckým Perézem. Karel bojoval proti známému soupeři, se kterým již vítězně boxoval. Nad svým soupeřem si udržoval bodový náskok, a v závěrečném kole byl Ústečan dokonce dvakrát počítán.

V semifinále se postavil proti prostějovskému Kučerovi, který s přispěním ringového rozhodčího vystavil mladé sokolovské naději stop v turnaji.
Karel Hejda po celý zápas prohrával o pouhý bod. V posledním kole se mu podařilo svými zásahy otočit bodové skóre ve svůj prospěch. Třicet sekund před závěrečným gongem se vložil do zápasu již zmiňovaný ringový rozhodčí, který veřejně napomenul sokolovského borce za tlačení. To v důsledku znamenalo odečtení dvou bodů a tím celkovou porážku boxera Baníku. Karlovi tak připadla bronzová příčka. „Třetí místo je úspěchem, ale vzhledem k situaci se mohl Karel probojovat v klidu až do finále,“ hodnotil výkon svého svěřence trenér Jan Malý.
Spokojen mohl být s výkony obou sokolovských zástupců, zvláště poté co jeli tihle věkem ještě junioři na soutěž sbírat především zkušenosti. „Naši boxeři předvedli překvapující výkony, které signalizovali již v posledních ligových kolech. Navíc si oba vzali k srdci naše slova, aby stále neútočili a soustředili se na techniku. To splnili a nakonec tím i slavili úspěch,“ dodal trenér sokolovských boxerských nadějí.