Václav Hejda získal stříbrnou medaili na mistrovství České republiky kadetů. Překvapivě se také stal ve své váhové kategorii mistrem České republiky v mužích. Velmi kvalitní výkony podal i na mezinárodním turnaji v Saalfeldu i při dalším mezinárodním turnaji v domácím prostředí, kde boxoval o pohár Sokolovské uhelné a nakonec skončil ve výborně obsazeném turnaji na druhém místě za německou boxerskou nadějí Arturem Brillem.
O váhu níže, v kategorii do 54 kilogramů, se v tomto roce představil druhý z bratrů Hejdových Karel. Stejně jako Václav, i on letos okusil reprezentační dres. Mezi jeho největší úspěchy patří bronzová příčka na mistrovství země mezi kadety i muži.

Poprvé se mezi dvanácti provazy představily pod hlavičkou Tělovýchovné jednoty Baník Sokolov i zástupkyně něžného pohlaví. Věkem velmi mladé svěřenkyně trenérů Jana Malého, Freddyho Hartmanna a Luboše Matějoviče, mimochodem vynikajících sokolovských boxerů minulosti, se ve své premiérové sezoně neztratily. Hana Bečvářová získala na turnaji v německém Oelsnitz cenu za nejlepší dívčí výkon. Druhá ze sokolovských rohovnic, Denisa Bistiaková, předvedla rovněž nadějné výkony. Ve svých dvou úvodních vystoupeních v ringu si dokonce připsala dvě výhry.
Mladým boxerům sokolovského Baníku se však nedařilo pouze mezi jednotlivci. O tom svědčí třetí místa družstev v kategorii přípravek a kadetů v oblastní lize, ve které startovalo celkem osmnáct boxerských klubů! „Naše umístění mohlo být v obou kategoriích ještě o stupínek vyšší, jelikož jsme se z finančních důvodů nezúčastnili všech turnajů,“ věří trenér Jan Malý.

V kadetech se v sokolovském dresu představili Václav a Karel Hejdovi, Petr Akenberg, Josef Bečvář, Patrik Dbalý a v úvodních kolech také Michal Hoško. V přípravce se představil třetí z trojice bratří Hejdových René spolu s Lukášem Havlenou. V dívčí kategorii nastoupily už zmíněné Hana Bečvářová a Denisa Bistiaková.

Boxerský oddíl má v současné době vzestupnou úroveň. „Začala se tvořit nová parta, která je již téměř rok spolu. Přibývá zápasů, zlepšuje se výkonnost,“ soudí o svých svěřencích trenér Jan Malý. Mladí borci sbírají zkušenosti, které jsou v tomto tvrdém sportu tak potřebné, dvakrát týdně v tělocvičně bývalého gymnázia na Šenvertě. Objem tréninků by však chtěli ještě zvýšit, protože sokolovské boxery čeká náročná sezona a nemalé cíle, jak potvrdil trenér Malý: „Chceme uspět na mistrovství České republiky juniorů, mužů i kadetů.“ Poprvé se na mistrovství představí i sokolovská děvčata, která ale letos jedou především sbírat zkušenosti.

Mimo sportovní cíle chtějí zástupci tradičního a úspěšného sokolovského sportu také zlepšit zázemí oddílu. Je připraven nákres konstrukce přenosného boxerského ringu. I když jeho zhotovení i v nejjednodušší variantě bude stát kolem 30 tisíc korun, jeho výstavba se ukazuje jako naprostá nezbytnost při výchově mladých nadějí, které tak doposud mají při soutěžních utkáních problém s orientací mezi pro ně v tréninku neznámými provazy.

Talentovaní borci by si zasloužili určitě lepší podmínky, než jim skýtá současné útočiště na Šenvertě, kde před každým tréninkem musí rozvěšovat boxerské pytle na přenosné závěsné zařízení a po skončení je opět sundavat a uklízet.

Přestože boxeři jsou tvrdí chlapi, kteří nejsou zvyklí si stěžovat, zřejmě by nepohrdli sponzorem, který by jim dopomohl alespoň k tomu, aby se mohli zúčastňovat všech kol své oblastní soutěže. Především by však uvítali další nováčky z řad zájemců o tento tvrdý, ale čestný sport. Ti se mohou hlásit trenérům každé úterý a čtvrtek od 17 do 18.30 hodin v tělocvičně gymnázia na Šenvertě. „Nejlépe je začínat ve 13 či 14 letech,“ osvětluje pro případné zájemce trenér Malý.

Sokolovští mají za sebou o uplynulém víkendu první kolo oblastní soutěže v Mladé Boleslavi, kde si opět vedli na jedničku. Ze čtyř vystoupení si přivezli hned tři vítězství.