Sokolovské dorostenky vstoupily do zápasu velice dobře. Rychle se ujaly vedení 9:0 a mohlo se zdát, že utkání bude pro ně lehkou záležitostí. Ale Pardubice dokázaly do konce sedmé minuty stáhnout náskok domácích na 12:13. Během druhé čtvrtiny si domácí děvčata postupně vytvořila osmibodový náskok. Ten mohl být daleko větší, nebýt chvilkových výpadků v obraně domácího družstva a střelecké nemohoucnosti především z krátké vzdálenosti. Po změně stran sokolovské dorostenky odskočily na začátku osmé minuty až na rozdíl dvaceti bodů. Pardubice se však rozhodně nehodlaly vzdát a využívaly každého zaváhání domácích. V páté minutě poslední čtvrtiny tak vedl Sokolov rozdílem jedenácti bodů, 78:67. Následovala šňůra deseti bodů, která rozhodla o výsledku utkání. O víkendu čeká domácí odveta v Pardubicích a také v Olomouci.
Body BCM Sokolov: Hanušová a Štrudlová po 23, Heidlerová 21, Fazekašová a Ondráčková po 9, Obořilová 4, Křížová a Langerová po 2 bodech. (jw)