Slovan M. Lázně - BK Sokolov 81:72

po prodloužení
po poločase 42:32

První čtvrtina ještě nevypadala tak tragicky. Vedení byť jen o devět bodů bylo odpovídající. Začátek však nebyl nijak impozantní. Za třicet sekund stačil Slovan vyrobit dva fauly a během dvou minut se prezentoval pěti nepřesnými střelami. Ani Sokolov nehrál tou dobou nic extra.
Naštěstí měli domácí pivotman Marka Bielka. Systém „vše na něho“ byl téměř stoprocentně úspěšný. Jeho 46 bodů nepotřebuje komentář. Katastrofou ostatních byla střelba ze střední vzdálenosti.
Pak to nějak začalo ve hře víc skřípat. Útočné přihrávky nenacházely často adresáta, i když rozdíl ve skóre se nikterak neměnil.
V sestavě docházelo ke změnám, bohužel bez efektu. Kromě Bielka a snaživého rozehrávače Filipa Soukupa, jenž se jako jediný dokázal trefovat z tříbodové vzdálenosti, se nedařilo plus mínus nikomu. O kvalitách jmenovaných svědčí to, že palubovku neopustili ani na vteřinu.
Vstup do druhé půle byl žalostný. Za necelé dvě minuty prohrávali domácí 0:6. Ze hry šel pro pět faulů Adamec a čím dál tím víc se hra začala drbat. Ke konci třetí čtvrtiny bylo najednou vyrovnáno. Slovan jakoby nevěděl, co vůbec hrát. A to jim rozhodčí poslal pro pět osobních chyb na lavičku nejlepšího sokolovského střelce Vážana (16 bodů).
Úvod závěrečné desetiminutovky byla oboustranná marnost nad marnost. Hosty podržel Králík dvěma tříbodovými koši krátce po sobě (celkem 15 bodů). Do konce zbývaly asi tři minuty a hosté vedli o čtyři body.
Pak se Sokolovským vyfauloval i Králík. Přesto i ve čtyřech dokázali skórovat. Teprve až odešel další hostující borec na lavičku a Sokolov hrál jen ve třech, domácí vyrovnali. Kým jiným než Bielkem.
Prodloužení bylo jen formalitou zvláště poté, co Sokolov přišel o dalšího hráče. Poslední dva mohykáni se pak na pokyn trenéra vyfaulovali, aby to neprodlužovali.
„Vydřeného vítězství jsme dosáhli hlavně díky malému počtu hráčů soupeře. Matný výkon prakticky celého mužstva. Někteří hráči se zřejmě ještě neprobudili z vánoční přestávky a nacházejí se v zimním spánku,“ snažil se omluvit výkon trenér Slovanu Roman Gezo. (jm)