Tým, složený z hráček BVC Chodov, VSK Baník Sokolov, VK Karlovy Vary a ŠVK Habartov a vedený trenéry J. Pospíšilem a J. Turečkem, dokázal tentokráte úspěšně prodat systematickou půlroční přípravu, která vyvrcholila závěrečnou účastí na prosincovém miniturnaji, a po velmi dobrém výkonu se umístil mezi čtrnácti kraji na pátém místě. Což je jeden z nejlepších výsledků, kterých naše reprezentace v této prestižní soutěži dosáhla.
Chválit jednotlivé hráčky není třeba, všechny se poctivě snažily odvést co nejlepší výkon, přesto je namístě vyzdvihnout mimořádnou útočnou sílu ašské Báry Fojtové, která byla vybrána do nově se tvořivšího národního družstva předkadetek a které hned brněnští funkcionáři nabídli zařazení do tamního sportovního centra mládeže s tím, že jí garantují jak sociální, tak i studijní zabezpečení.
Vítězem letošního ročníku v severočeském Jablonci se stal kraj Moravskoslezský před Libercem, Prahou a Pardubicemi, kterým podlehla naše děvčata dost nešťastně až ve zkráceném třetím setu.
Tradičně špatně se vedlo i tentokráte krajské chlapecké reprezentaci, která skončila opět na místě posledním. Tento výsledek jen potvrzuje trvalou stagnaci mužského volejbalu v našem regionu a lze pouze doufat, že společným úsilím trenérů chlapeckých složek se přece jen v relativně krátkém období podaří tuto nepříjemnou situaci vyřešit. (jik)