BK Brandýs nad Labem – BCM Sokolov 66:65 (22:15, 37:30, 54 :45).
Začátek utkání patřil sokolovským hráčkám, které ve čtvrté minutě vedly rozdílem pěti bodů. Především nepozornost v obraně v následujících šesti minutách vedla k obratu v zápasu ve prospěch domácího družstva. Brandýs si dokázal vytvořit do konce první čtvrtiny náskok sedmi bodů, který byl rozhodující pro další vývoj i konečný výsledek tohoto utkání. Ve druhé čtvrtině zlepšily hostující hráčky obranu a začalo se jim i dařit v útoku. Díky tomu skončila tato čtvrtina vyrovnaně, 15: 15. Po přestávce ztratily mladé hráčky Sokolova, družstvo žen je tvořeno převážně staršími dorostenkami, respekt ze zkušenějších domácích soupeřek a třetí čtvrtinu vyhrály rozdílem jednoho bodu. V poslední desetiminutovce se ze všech sil snažily stáhnout šestibodový náskok soupeře, ale po několika zbytečných chybách v dramatickém závěru se jim to nepodařilo a prohrály nejtěsnějším rozdílem jednoho bodu.
Body BCM: Štrudlová 22, Procházková 9, Fazekašová a Křížová po 8, Obořilová 7, Ctiborová a Kyjovská po 4, Lochschmidtová 3 body.
TJ Loko Liberec – BCM Sokolov 73:74 (23:20, 39:41, 61:58).
V neděli čekal mladé sokolovské družstvo velice těžký soupeř, do té doby vedoucí družstvo soutěže, Liberec. Od úvodního rozskoku ale nedaly hostující hráčky domácím nic zadarmo. První čtvrtinu vyhrál Liberec o tři body, druhou naopak Sokolov rozdílem pěti bodů. V polovině zápasu tak vedl Sokolov 41:39. Po přestávce zvýšili hosté svůj náskok na pět bodů, ale po chybách v obraně o něj během jedné minuty přišli a prohrávali 46:47. Domácím se v těchto chvílích dařilo a vytvořily si postupně šestibodový náskok. Sokolovské hráčky se však nevzdaly a obrovskou bojovností a nasazením stáhly náskok Liberce na přijatelné tři body na konci třetí čtvrtiny. Úvod poslední čtvrtiny zápasu patřil hostům, kterým se podařilo obrátit skóre ve svůj prospěch a ve čtvrté minutě vedli 65:63. Až do konce zápasu si neustále udržovali vedení, i když chvílemi se jednalo o pouhý bod. Rozdílem bodu také Sokolov v tomto velice náročném utkání zvítězil a pochvala za předvedený výkon všech hráček je namístě.
Body BCM: Hanušová 30, Štrudlová a Vaníčková po 13, Fazekašová 6, Kyjovská 4, Křížová, Lochschmidtová, Obořilová a Procházková po 2 bodech. (jw)