Sokolov/ BK Sokolov – BC Slaný 84:50 (9:14; 28:25; 55:36).
Protože domácí mladíci začali utkání zcela bez koncentrace a chuti, dali hostům ze Slaného šanci jít do rychlého a pohodlného vedení. Až důrazná domluva o přestávce mezi čtvrtinami nastartovala Sokolov ke hře, jakou chce předvádět.
Během druhé čtvrtiny stačili otočit vývoj skóre a po poločase již zcela dominovali jak na útočné, tak i obranné polovině. K vidění byly pěkné kombinace s přesným zakončením jak z blízkosti koše, tak i z trojkové vzdálenosti, kde se pěti přesnými zásahy vyjímal Rychnovský. Pestrá hra však byla výsledkem dobré spolupráce celého týmu.
Sestava a body: Pták Radovan 11, Stariat Jiří 13, Králík David 3, Rychnovský Christian 21(5), Polák Jaroslav 13 (2), Svátek Martin 4, Tvrz Jakub 6, Vážan Milan 13, Podzimek Jan 0.
BK Sokolov – Sokol Žižkov 49:69 (15:18; 31:32; 40:55; 49:69).
V neděli se Sokolov utkal s jedním z nejlepších týmů ligy. Protože první letošní duel v Praze vyhrál Žižkov po boji o 10 bodů, dal se očekávat zajímavý zápas. Hosté od úvodu potvrzovali svoji roli a také chuť po vítězství. Sokolovští se opět pomaleji rozehrávali, ale přesto byli do poločasu vyrovnaným soupeřem. Po odehraných dvou čtvrtinách a stavu 31:32 vše nasvědčovalo tomu, že po přestávce bude pokračovat vyrovnaný duel.
To se bohužel nestalo. Domácí BK naprosto propadl v týmové spolupráci a všichni hráči se začali utápět ve složitých a nepřesných činnostech, které s sebou přinášely ztráty a nepřesná zakončení. Toho hosté dokonale využili a třetí čtvrtinu vyhráli o 14 bodů.
Ani v posledním hracím období se nenašel nikdo mezi domácími, kdo by měl morální sílu na zvrat v utkání, a tak si hosté odvezli zasloužené vítězství.
Sestava a body: Pták Radovan 0, Stariat Jiří 6, Králík David 9 (1), Rychnovský Christian 5 (1), Polák Jaroslav 3, Svátek Martin 3, Tvrz Jakub 13 (2), Vážan Milan 10, Podzimek Jan 0. (bks)