Na programu byla postupová, nominační soutěž (ve dřepu, benčpresu, pozvedu) na mistrovství Čech, poté na mistrovství ČR, plnily se zde výkonnostní třídy – nominační limity.
Domácí oddíl TJ Baník Sokolov měl v soutěži čtyři zástupce a ti si vedli opět velmi úspěšně, když vybojovali tři zlaté a jednu bronzovou medaili!
Dominoval opět vzpěračský klan Hrubých. V kategorii do 75 kg nastoupil Petr Hrubý starší, který už coby masters M II vybojoval mezi daleko mladšími muži s přehledem zlato výkonem 555 kg (dřep 205 kg – benč 150 kg – pozved 200 kg). Určitě mu patří pochvala. Po roční pauze podal skvělý výkon. Předvedl všech devět pokusů platných a to svědčí o znovu navrácené kvalitě jeho síly i techniky.
V kategorii do 90 kg se představil úspěšný sokolovský vzpěrač Emil Balogh, který se neztratil ani v tomto sportu (nepleťme vzpírání a silový trojboj). Ten vybojoval svým výkonem 575 kg (dřep 230 kg – benč 120 kg – pozved 225 kg) bronzovou příčku. Je zde nutné podotknout, že Emil jako téměř jediný závodník nepoužil žádný pomocný superdres, a přesto se umístil tak vysoko.
Ve váze do 60 kg nastoupila Vendula Hrubá. Ta brala ve své kategorii rovněž zlato výkonem 242,5 kg (dřep 85 kg – benč 57,5 kg – pozved 100 kg). Pro začátek sezony podala velice pěkný, vyrovnaný výkon. Navíc tato zkušená závodnice nastoupila do soutěže téměř bez tréninku, jelikož se připravovala pro výkon svého nynějšího povolání.
Třetí zlato vybojovala Petra Hrubá ve váze do 75 kg. S jejím výkonem 250 kg (dřep 100 kg – benč 65 kg – pozved 85 kg) zavládla maximální spokojenost, jelikož je pouhé tři měsíce po porodu. Po pouze třítýdenním tréninku nešlo o závod, ale o účast, a přesto podala zdařilé výkony.
„Chtěli bychom za naše závodnice moc poděkovat za perfektní spolupráci a pomoc při závodě rotavským borcům Norbertu Rauovi a René Hrubému, kteří se svou ochotou jistě na našem úspěchu podíleli,“ ocenil pomoc rotavských vzpěračů Petr Hrubý mladší.
Spokojenost se závody může být opravdu na všech stranách. Šlo o vysokou účast 32 závodníků (z toho 3 ženy). Trojboje se zúčastnilo celkem 17 oddílů. Na vysoké úrovni se podepsala především vynikající spolupráce TJ Baník Sokolov se Spartakem Chodov. „Poděkování za perfektní organizaci patří pořadatelům, rozhodčím i klukům nakladačům,“ vysekl poklonu těm, kdož se podíleli na úspěšném průběhu silových klání, opět Petr Hrubý mladší.
Velké poděkování dále patří hlavně městu Sokolov, Karlovarskému kraji, TJ Baník Sokolov a všem velkým i malým sponzorům, bez kterých by se tato velmi divácky atraktivní a hojně navštívená akce nemohla uskutečnit. (ph)