Pořadatel, místní ŠVK, se jako vždy zhostil svých organizačních povinností na jedničku, a tak jediným stínem bylo to, že některým družstvům scházely onemocnělé hráčky, a byla i taková, za něž se souhlasem ostatních trenérů nastoupila i děvčata věkově starší. Přesto se toto kolo dohrálo a řada zápasů měla i tak velmi dobrou herní úroveň. Naprosto suverénně si vedl pražský Olymp, v jehož základní šestce nastoupily i dvě volejbalistky zařazené do širšího výběru předkadetek ČR. Na dalších místech pak skončily týmy Plzně, Děčína a domácího ŠVK. Pořadatelem příštího kola budou ve dnech 28. – 29. března Teplice.
V sobotu a v neděli 21. – 22. února pokračuje nejvyšší nemistrovská soutěž starších žákyň – Český pohár – třetím, tentokráte už celostátním kolem v Ústí nad Labem.
Vzhledem k tomu, že moravské týmy patří pravidelně k absolutní špičce, budou to mít naši zástupci – BVC Chodov v první osmičce a VSK Baník Sokolov ve druhé – hodně těžké a udržení se ve skupinách by bylo hodnoceno jako velmi slušný výsledek.
Další tým, VSK Baník Sokolov, zajíždí v sobotu do Děčína, kde se v utkáních l. ligy kadetek proti místnímu Spartaku pokusí o menší zázrak v podobě nepředpokládaného zisku bodů, které by v boji o záchranu soutěže měly cenu zlata. (jik)