Ten se v současnosti připravuje na seriál mistrovství Evropy, který odstartuje již 28. března na trati v Lokti. Poté se celý podnik přesune do Německa, Belgie, Dánska a Holandska. Mladý Březovák chce vystoupat letos co nejvýše. Tajným snem je bedna, tedy dostat se na stupně vítězů. „Cílem je ale dojet do 10. místa,“ říká sám Jaroslav opatrně. Že to se svým cílem myslí vážně, dokazuje tvrdá zimní příprava, jejíž součástí je rovněž trénink v zápasnickém oddíle Olympie Březová, pod vedením zkušeného trenéra Pavla Peterky. Že by Jaroslav zůstal u klání na zápasnických žíněnkách, zřejmě nehrozí. „Je to nutné zlo,“ říká otec Jaroslav Paulus starší, „pomáhá mu to v posílení těla a získání celkové koordinace,“ dodává. Jaroslavovi od malička přece jen učarovaly motorky. Nedal se zlákat ani rodinným přítelem, extraligovým hokejistou Davidem Hruškou, který mladého Jardu, teprve jako tříletého, vodil na led.

Nejen žíněnka je zimním tréninkovým domovem mladého závodníka. Kvůli počasí trénuje třikrát týdně v motokrosařské hale v Chomutově, pod vedením zkušeného jezdce Tomáše Lhotského. Absolvoval také týdenní soustředění v Itálii na známých tratích v Cremoně a Mantově.
Pro svůj sport má naštěstí pochopení i u své třídní učitelky, a není divu. Tou je paní Ryžuková, manželka známého hokejového trenéra. Jaroslavovi nějaká drobná neúčast při výuce zatím neschází, patří k premiantům své třídy.
V současnosti kvůli na svůj věk velké postavě zkouší již trénovat na stroji do 150 ccm. „V náročné dvouhodinové přípravě trénujeme většinou techniku, rychlost se dostaví sama,“ ozřejmuje Paulus senior.

Vzorem mladého jezdce je Stefan Evers, belgický fenomén motokrosového sportu. Desetinásobný vítěz mistrovství světa, který má na svém kontě také přes 100 prvenství na velkých cenách. Jaroslavovi jeho cíle každodenně připomíná na stěně visící Evertsův prapor s vlastnoručním podpisem belgické legendy. Zda se mladému borci podaří v budoucnu svému vzoru přiblížit, se uvidí, každopádně k tomu má vytvořeny vynikající podmínky. Navíc se mu rovněž zatím vyhýbají, kromě drobných oděrek, zranění. A to je jeden z předpokladů úspěšné kariéry motokrosového jezdce.