Vyhodnocení provázené zkušenými, vtipnými, pohotovými moderátory a doplněné fascinujícím doprovodným programem, ať už tancem, zpěvem Gabriely Partyšové a Marcely Holanové, bikeshow či rautem, jednalo se o opravdu krásný společenský večer.
O to víc příjemnější byla skutečnost, že v počtu oceněných neměli sokolovští vzpěrači konkurenci! A v součtu s rotavskými kolegy šlo o nejčastěji vyhodnocený sport vůbec, což je velmi potěšující okolnost, jelikož vzpírání mělo a má v Sokolově velkou tradici a momentálně prožívá, doufejme tedy, svou renesanci – znovuobnovení ve velkém, a to jak v počtu zájemců o tento sport, tak ve výsledcích na nejrůznějších soutěžích i v ocenění svých úspěšných sportovců.

Ocenění vzpěrači:

kategorie mládeže: Lukáš Cibulka – vzpírání, TJ Baník Sokolov – velká naděje sokolovského vzpírání, úspěšný mladý sportovec, který se neztratí ani v kategorii mužské, ve které získává tituly mistra ČR v jednotlivcích i v lize družstev. David Cserge – vzpírání, TJ Rotas Rotava. Jakub Lihl – vzpírání, TJ Rotas Rotava.

kategorie dospělí: Libor Wälzer – vzpírání, TJ Baník Sokolov – habartovský rodák, který jako jediný vzpěrač reprezentoval naši republiku na OH 2008 v Číně,

kategorie veteráni: Mgr. Miroslav Kubinec – vzpírání, TJ Baník Sokolov – legenda tohoto sportu, držitel několika českých, evropských rekordů, klobouk dolů před tímto sportovcem, patří mu díky a poklona. Petr Stanislav – vzpírání, TJ Rotas Rotava.
kategorie sportovní kolektivy:

Družstvo mužů vzpěračů TJ Baník Sokolov – úspěšně obhajují titul mistrů ČR v extralize mužů ve vzpírání, úspěšná reprezentace našeho města a kraje
kategorie trenéři: Pavel Ivanič – vzpírání, TJ Baník Sokolov – trenér, který získává již řadu let úspěchy se svými svěřenci nejen na domácím poli, vedl také L.W. na OH 08. Václav Zronek – vzpírání, TJ Rotas Rotava.

Všem sportovcům, a myslím si, že nejen těm oceněným, patří velká gratulace k úspěchům a díky za kladnou reprezentaci svého oddílu, města a kraje. Poděkování patří samozřejmě i všem organizátorům, sponzorům a všem, kteří se na této akci jakkoliv podíleli.

Petr Hrubý, oddíl vzpírání TJ Baník Sokolov