Díky dobrým sněhovým podmínkám od konce prosince se hodně jezdilo na běžkách, a dokonce i s úspěchy v závodech. Jirka Gössl vyhrál klasiku na 50 km v M. Lázních. Radek Fišer, Jirka Toms a Petr Ontko vybojovali pěkná umístění v Karlově běhu či Kammlaufu v Německu.
Dalším dobrým doplňkem přes zimu je po vzoru Martiny Sáblíkové rychlobruslení. Aby nebyla celá kondiční práce monotónní, trávilo se dost času právě i na ledě. Navíc v mistrovství Karlovarského kraje, konaném na Knížecím rybníku u Mariánských Lázní, si Pavel Kodl vybojoval stříbro, Vašek Viktorin 4. místo, Robert Vokáč byl šestý v juniorech a Radek Fišer získal bronz mezi muži.

Nezbytnou součástí přípravy byla i tělocvična a bazén, kde se získávala obratnost, vytrvalost a síla. Vše bylo doplněno využitím trenažérů a kryté dráhy v pražském Motole. I zde se v závodech zadařilo – Viktorin získal stříbro v Omniu.
Závěr přípravy je již tradičně věnován najíždění potřebných kilometrů na silnici. S přihlédnutím ke klimatickým podmínkám a počasí venku se největší část odehrává na desetidenním soustředění v Chorvatsku.

V sobotu 21. března startují první bikové závody a pak už se pojede jeden závod za druhým. Cíle pro sezónu jsou vítězit v Karlovarském poháru, pravidelně dojíždět a bodovat v Českých pohárech a co nejlépe se umístit na MČR, které se bude konat v Karlových Varech (MTB), respektive v Chebu (silnice). K tomu zdárně připravit tradiční závody Sokotrans cup (28.8.) a zejména Březovský bike (13.6.), jenž bude mistrovstvím Karlovarského kraje. Novinkou je Středeční pohár, který se skládá z deseti závodů a jezdit se bude každou druhou středu (od 15.4.). Všechny závody jsou pro širokou veřejnost a zúčastnit se může úplně každý.
Všichni cyklisté i vedení TBB děkují svým sponzorům, městu Březová a KÚ Karlovarského kraje za podporu a pomoc se zajištěním přípravy.