Vyvrcholením bylo závěrečné střetnutí mezi sokolovským „áčkem“ a BVC Chodov, týmem, který pod vedením trenéra J. Turečka dosáhl v právě dokončeném Českém poháru vynikajícího výsledku obsazením druhého místa. I tentokráte se více zadařilo volejbalistkám VSK Baník, které vyhrály 2–1 a staly se po právu novým krajským přeborníkem.
Shodou okolností a amatérismem pracovníků STK se stal tento úspěch takovým Pyrrhovým vítězstvím. V semifinále Přeboru ČR, kam spolu s BVC Chodov sokolovské hráčky postoupily, byl náš přeborník zařazen do skupiny A, ve které narazí na vítěze z Prahy, Ústí nad Labem a severní Moravy, dále pak na druhého z Liberce, TU, nebo Ještědskou, a všechny tyto týmy patří k absolutní české špičce. V dalších třech skupinách se sešla maximálně tři družstva takového kalibru a postup ze čtvrtého místa by pro každé z nich měl být pouhou formalitou.
Na BVC Chodov, který pojede do Bílovce, čekají kromě domácích tito soupeři: krajští přeborníci z Plzně, Hradce Králové a středních Čech, dále pak druhé týmy z krajů Zlín a Olomouc a páté družstvo kraje Severomoravského, které postoupilo z Českého poháru a teoreticky by mělo být jen do počtu.
Věřme, že se oběma našim reprezentantům bude dařit a že se alespoň s jedním z nich setkáme ve finále Přeboru České republiky, které bude hostit začátkem května Ostrava.