Všichni muži předvedli špičkové výkony:
Emil Balogh – vzepřel 105 kg v trhu a 150 kg v nadhozu, tento závodník má stále velké rezervy a v dalším kole jistě překvapí mnohem větším výkonem.
Roman Polom, stálice tohoto sportu, se opět předvedl na výbornou svými výkony 146 kg v trhu a 160 kg v nadhozu. Škoda pokusu, kdy Roman nadhodil 170 kg, ovšem rozhodčí výkon bohužel neuznali. Roman je nyní nejstarším závodníkem I. ligy mužů u nás, a to jak svým věkem, tak i délkou sportovní a závodní kariéry, patří mu velký dík.
Libor Wälzer, olympionik 2008, se potýká se zraněním ramene, což se podepsalo na jeho výkonu. V trhu, pohybově náročnější disciplína, musel jít jen lehce, vzepřel tak 120 kg, v nadhozu pak udržel nad hlavou 180 kg.
Junior Lukáš Cibulka předvedl svůj standard, výkony 140 kg v trhu a 185 kg v nadhozu. Tímto výkonem se nominoval na mistrovství Evropy mužů, které se koná počátkem dubna v rumunské Bukurešti. Posila od našich sousedů, slovenský reprezentant Richard Tkáč, se svými výkony 153 kg v trhu a 180 kg v nadhozu rovněž na toto ME nominoval. Nejlepším závodníkem sokolovského týmu a vlastně celé mužské první ligy České republiky byl Jiří Orság, věkem ještě junior, svým výkonem 170 kg v trhu a 220 kg v nadhozu vytvořil hned tři nové české rekordy, a to na úrovni té nejvyšší světové juniorské výkonnosti (trh, nadhoz, dvojboj – součet trhu a nadhozu). Je momentálně největší nadějí českého vzpírání do budoucna a věříme, že letos přiveze cenné kovy z mezinárodních soutěží.
„Za tréninkovou přípravu a vedení při závodě patří poděkování našim trenérům P. Ivaničovi (reprezentační trenér) a V. Klímkovi, také maséru a fyzioterapeutovi J. Baladovi, rovněž díky za pohodlnou přepravu panu Jiříčkovi a všem, kteří se na tomto úspěchu podíleli. Poděkování za podporu rozhodně patří i našim sponzorům, bez kterých bychom neměli možnost těchto výsledků dosáhnout, a to městu Sokolov, Karlovarskému kraji, Sokolovské uhelné, TJ Baník Sokolov, Skupině ČEZ a mnoha dalším, kteří mají o tento náročný sport zájem,“ poděkoval závěrem Petr Hrubý z oddílu vzpírání TJ Baník Sokolov všem, kteří se nepřímo na úspěchu sokolovských vzpěračů podíleli.