Turnaj se hrál jako finálová část Krajského přeboru Karlovarského kraje jednotlivců – měl určit krajské přeborníky ve čtyřech mládežnických kategoriích (10, 12, 14 a 16 let) a postupující na podzimní mistrovství Čech do Harrachova. Současně proběhl i doprovodný turnaj v dorostenecké kategorii.
Turnaje se zúčastnilo 62 mladých šachistů z Karlovarského a Plzeňského kraje. Dařilo se především hráčům z pořádajícího oddílu Baník HEXION Sokolov – v kategorii mladších žáků (10+12 let) zvítězil Zdeněk Lipták 8 bodů/ 9 partií, kategorii starších žáků (14+16 let) vyhrál Petr Hladký 5,5/7 a v dorostu zvítězil Miroslav Bartoš 8,5/10. Všechny poháry tedy zůstaly v Sokolově.
Umístění v turnaji a konečné pořadí v krajském přeboru:
Mladší žáci: 1. Zdeněk Lipták (současně krajský přeborník do 12 let), 2. Blanka Brunová, 3. Kristýna Zítková – obě ze ŠK Planá 7,5/9, 4. Jakub Brož (ŠK K.Vary, 2. místo v KP).
Starší žáci: 1. Petr Hladký (současně krajský přeborník do 14 let), 2. Jiří Brož 5,5/7, (ŠK K. Vary – 2. místo v KP do14 let), 3.Štefan Prokop 5,5/7 (ŠK KV – přeborník do16 let), 4. Miroslav Vopička 5/7 (Baník HEXION Sokolov – 3. místo v KP do 14let).
Dorost: 1. Miroslav Bartoš 8,5/10 (Baník HEXION), 2. Michal Holeš 8/10 (Global Sok), 3. Jan Bechynský 5,5/10 (Baník HEXION).
V nejmladší kategorii do 10 let se dařilo zástupcům Spartaku Chodov. Bratři Srbovi, Michal a Stanislav, obsadili první dvě místa v KP, třetí byl Aleš Ordoš z Tietzu K. Vary.
Pro účastníky turnaje byly připraveny kromě pohárů, medailí a diplomů i hodnotné věcné ceny. Vyhodnocen byl i nejlepší neregistrovaný hráč, tím se stal Adam Frydrych ze ZŠ Rokycanova Sokolov, a nejmladším účastníkem šestiletý Stanislav Srba ze Spartaku Chodov.
Zajímavostí turnaje byla skutečnost, že v kategorii starších žáků, kde hrálo 26 hráčů (od 13 do 14 let a od 13 do 16 let), získali čtrnáctiletí v součtu o 5 bodů více než jejich o dva roky starší kolegové. Inu, šachy nejsou o věku.
Tato mládežnická akce proběhla za podpory MěÚ Sokolov a KÚ Karlovy Vary – děkujeme. Dále organizátor děkuje vedení TJ Baník Sokolov za součinnost při přípravě této akce.