Prvním z našich zástupců v soutěži byl v kategorii do 94 kilogramů Lukáš Cibulka, který v konkurenci 17 účastníků tvrdě vybojoval konečné 7. místo. S perfektním výkonem 328 kg ve dvojboji (144 kg v trhu a 184 kg v nadhozu) mohl být jak sám Lukáš, tak jeho trenér Pavel Ivanič maximálně spokojen.
Druhým zástupcem sokolovských barev v soutěži byl Jiří Orság, hostující za družstvo mužů TJ Baník Sokolov ve vzpěračské I. lize. Věkem ještě junior se umístil ve váhové kategorii nad 105 kilogramů v konkurenci 14 borců na vynikajícím 6. místě. Jeho výkon 395 kg ve dvojboji (175 kg v trhu a 220 kg v nadhozu) splnil jistě všechna očekávání, a s jeho vystoupením tak rovněž zavládla spokojenost.
Doufejme, že oba závodníci své výkony minimálně zopakují ve 2. kole I. ligy mužů, které se bude konat 6. června ve vzpírárně 8. ZŠ v Sokolově, kam jsou srdečně zváni všichni příznivci tohoto mužného sportu.
„Velké poděkování patří trenéru Pavlu Ivaničovi za zkušené a velmi úspěšné vedení české výpravy vzpěračů a samozřejmě velké díky všem závodníkům, kteří takto kladně reprezentovali nejen oddíl, ale i město, kraj a potažmo celou Českou republiku. Díky patří určitě také Českému svazu vzpírání a všem sponzorům a příznivcům tohotu sportu, bez nichž by se naši sportovci těchto závodů nemohli zúčastnit. Děkujeme,“ vysekl závěrem poklonu všem, kteří se na úspěchu podíleli, vedoucí trenér oddílu vzpírání TJ Baník Sokolov Petr Hrubý.