Na startu hlavního závodu se sešlo pět desítek mužů a žen všeho věku, další desítky běžců startovaly v doplňkových závodech kategorií dětí a mládeže.
Na rovinaté asfaltové cestě kolem karlovarského koupaliště Rolava exceloval karlovarský triatlonista v dresu táborského týmu E-on Jára Pejsar, který se od zbytku pelotonu odpoutal už v průběhu prvního kola a závod proměnil ve svoji ´one man show´.
„Šel jsem to z plného tréninku, tři týdny před prvním triatlonem, čekal jsem, že při tom tempu vyhniju, ale běželo mi to celkem dobře a od půlky už jsem se spíše šetřil. Mám z toho dobrý pocit, myslím, že mě to v téhle fázi přípravy docela nakoplo,“ svěřil se v cíli triatlonista, kterého letos čeká první sezona v německé Bundeslize. „Samozřejmě bych tam chtěl udělat dobré výsledky, ale hlavním cílem pro tuhle sezonu bude nominace na mistrovství Evropy v kategorii Elita,“ prozradil Jára Pejsar.

Jako druhý proběhl cílem sokolovský atlet Pavel Procházka, který na Pejsara ztrácel půl minuty, a skupinku stíhačů přivedl do cíle jako třetí v pořadí vítěz kategorie mladších veteránů Míra Švehla v dresu pořádajícího Triatletu Karlovy Vary.
Zatímco Pejsar při svém suverénním vítězství mužský traťový rekord neohrozil ani náhodou, v kategorii žen jedno maximum padlo. Postarala se o to mariánskolázeňská běžkyně Monika Preibischová, když časem 28.20 z historických tabulek vymazala traťový rekord žen do 34 let, který od roku 2004 držela Ivana Sekyrová. „Já ten můj čas jako rekord neberu, vždyť Ivana drží i rekord veteránek a na ten mi scházela skoro minuta,“ přiznala v cíli Monika Preibischová.

Výsledky z Rolavy, muži do 39 let: 1. Jára Pejsar (E-on Tábor) 26.09, 2. Pavel Procházka (AK Sokolov) 26.39, 3. Slávek Švejdar (Triatlet) 27.12; muži nad 40: 1. Míra Švehla (Triatlet) 27.05, 2. Milan Kožák (AC Start) 27.33, 3. Ladislav Pachta (ACES Team) 28.13; muži nad 50: 1. Pavel Krieger (AK Sokolov) 30,45, 2. Míra Novák (Slavia KV) 31.00, 3. Jiří Vyšín (Karlovy Vary) 32.20; muži nad 60: 1. Manfred Krassa 34.46; ženy do 34 let: 1. Monika Preibischová (AC Mar. Lázně) 28.20; ženy nad 35: 1. Ivana Sekyrová (AK Sokolov) 30.03 min.