Tradičně, stejně jako v letech předcházejících, se závěrečné akce zúčastnilo všech osm dlouhodobě startujících týmů, které sehrály řadu zajímavých utkání. Nejlépe si opět vedly domácí Spartak, pražský Olymp a plzeňská Lokomotiva, které se po zásluze podělily o první tři příčky, když v dlouhodobé soutěži nenašly rovnocenné soupeře. Zbývající kolektivy střídaly lepší výkony s horšími a až na trvale slabší teplický Šanov nebylo mezi nimi předem nikdy jasno, kdo ve kterém zápase zvítězí. Teprve poslední turnaj rozhodl, že na čtvrtém místě skončil VK Tachov před ŠVK Habartov a v přímém střetu si vybojoval 6. místo Žatec před Sokolovem.

Po dvoudenních kláních byly všem účastníkům předány diplomy a poháry, ale už v sobotu večer se sešli trenéři a funkcionáři startujících družstev na poradě, na které vyzdvihli nedocenitelný přínos této akce pro získávání herních zkušeností začínajících volejbalistek. Turnaje pro tuto věkovou kategorii jsou vzácností a příležitost odehrát celkem 56 zápasů je něco zcela mimořádného. I proto se všichni účastníci jednomyslně shodli na tom, že se 10. ročníku bez výjimky opět rádi zúčastní. Tím se ovšem znovu rozplynula naděje těch týmů, které se už několik let marně snaží do této prestižní soutěže zapojit.

V pátek 24. dubna se v Příbrami konalo jedno ze základních kol srovnávací soutěže sportovních tříd zaměřených na volejbal dívek. Protože od 1. ledna 2009 přešla tato zařízení přímo pod kluby, je tato akce, ve které Sokolov patřil vždy k nejlepším, historicky poslední. Ani tentokráte nevyšly sokolovské hráčky naprázdno, v šestkách skončila ZŠ Pionýrů druhá a žákyně 6. a 7. tříd postoupily do finále, které se bude konat ve dnech 14. – 15. května 2009 v moravské Třebíči.