Předškoláci (ročník narození 2003 a mladší) a nejmladší žactvo (1998 – 2002) si vyzkoušeli čtyřboj složený ze skoku dalekého, hodu kriketovým míčkem a běhů na 100 a 500 metrů.

Žáci, dorostenci a dospělí potom měřili své síly v klasických disciplínách. Diváci tak mohli vidět vrh koulí, skok daleký a běhy na 100 a 500 metrů.

Vyvrcholením Velké ceny byl potom běh na 10 kilometrů. V tom se na start postavilo 26 mužů a osm žen. V mužské kategorii vybojoval suverénní vítězství domažlický Tomáš Veber. V kategorii žen podle předpokladů Ivana Sekyrová. Bronzovou příčku obsadila další domácí závodnice, tentokrát ze sokolovského Ultrasportu, Dagmar Hůrková, která zaběhla na této trati svůj osobní rekord.

Zlato pro pořádající AK Sokolov vybojoval v závodě na 500 metrů také Pavel Procházka. V ženské kategorii pětistovky brala vítězství karlovarská Eva Švecová před domácími Eliškou Brožovou a Karolínou Kanalošovou.

Běh na 100 metrů potom opanovali běžci ŠAku Chodov v pořadí Zdeněk Kratochvíl, Jan Jirovec a Jiří Stehno. Stejná trať žen přinesla dramatické vyvrcholení. O vítězství domácí Petry Habalové, která doběhla ve stejném čase (13,52) jako druhá v pořadí Martina Čmolíková z Triatletu Karlovy Vary, rozhodla až cílová fotografie.

V dálkařském sektoru kraloval mezi muži chodovský Jan Jirovec, mezi ženami domácí atletka z AK Sokolov Alena Roháčková.