Sokolov měl opět k dispozici Skalického, ale musel odcestovat bez Němce, Polesného, Bažanta a také druhého gólmana Havla. To se nakonec ukázalo jako klíčové, neboť vzhledem ke zranění brankáře odchytal většinu zápasu hráč z pole.

HK SLAVIA PLZEŇ B - HCG SOKOLOV 39:23
poločas: 17:13

Do utkání proti daleko zkušenějšímu soupeři vstoupili Sokolovští bez respektu a dokázali se prosazovat. To se dařilo hlavně Skalickému, který je v Sokolově na hostování právě ze Slavie Plzeň, a také Neuwirthovi, jenž přidával krásné branky z dálky. V úvodu se tak hrálo vyrovnané utkání. Poté přišel pro Sokolov šok. Při snaze zachytit míč ve hřišti se nešťastně zranil brankář Holý, a do branky tak musel jít pivot Kučera. Navíc v ten samý čas si zvrtl kotník Hynek, který poté do zápasu ještě zasáhl, ale s velkým sebezapřením a omezením v pohybu. Sokolov však ani nadále neskládal zbraně a ve 22. minutě byl stav 12:11. Následně přišlo několik chyb, neproměněných šancí a Slavie mírně brankově utekla. Přesto hosté dokázali znovu snížit, ale góly v posledních momentech poločasu si Plzeň odnesla vedení 17:13.

V začátku druhé půle ještě Sokolov držel krok. Ve 35. minutě byl stav 20:15. Poté už přišly slabší okamžiky hostů, čehož kvalitní hráči Slavie dokázali využít a začali zvyšovat své vedení. Sokolov nepůsobil odevzdaně, bojoval, ale na zvrat v zápase již nezbývaly síly. Ve 48. minutě byl stav 31:18, a o vítězi utkání bylo rozhodnuto. Sokolovu se ještě podařilo vstřelit několik pěkných branek. Hráči Slavie však odpovídali také pěknými akcemi, a tak si domácí připsali další vítězství v podobě výsledku 39:23.

Ani přes výraznou prohru nemuseli Sokolovští odcházet ze hřiště se svěšenou hlavou. Hráči bojovali, chtěli hrát, předvedli několik pěkných akcí, povedlo se i několik rychlých přechodů do útoků, ale opět se ukázala slabina v podobě obranné hry. Přestože hráč z pole Kučera ukázal několik pěkných zákroků a chytil i dvě sedmičky, tak zranění brankáře Holého mělo velký vliv na výsledek utkání. Velmi znát byla také neúčast Němce a dále chyběly branky z pravé strany útoku. I tak Sokolov ukázal zlepšení a jako prvnímu v lize se mu podařilo nastřílet Slavii více jak dvacet branek, což vzhledem k obraně soupeře je velký úspěch. V dalším zápase bude chtít Sokolov však již uhrát daleko lepší výsledek, když se v sobotu představí na hřišti Šťáhlav.
Sestava a branky: Holý (9. Kučera) – Skalický 6, Neuwirth 9, Levčenko 4, Kučera, Baránek 1, Bouda 1, Hynek 2, Pohanka, Hejl.
Nejvíce branek za Slavii: Hanzlík, Galuška a Havel po 5. Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka. Vyloučení: 1:3. Sedmičky: 3/1 – 1/0.