Venkovní hřiště opět ožijí, znovu zaduní smeče a party nadšenců, vyznavačů tohoto oblíbeného sportu ovládnou nejen pečlivě připravené kurty, ale i kdejaký plácek vhodný pro rekreační hobby akce. Na zahájení se nepřipravují pouze samotní hráči a hráčky, ale s novou iniciativou i okresní výbor volejbalového svazu. Po delší přestávce hodlá znovu vyhodnocovat a odměňovat první tři týmy okresních přeborů diplomy a poháry. Ke slavnostnímu předávání si vybral na červen připravovaný aktiv organizačních pracovníků, na kterém by měly být s předstihem vyřešeny případné problémy a projednány nové náměty, jež by vedly k dalšímu zkvalitnění těchto mistrovských soutěží.
Před prvním odvetným kolem si připomeňme, jak se jednotliví účastníci přeboru popasovali s jeho podzimní částí.

V prvním jarním kole se v úterý 12. května utkají muži Chodova B s SKP Sokolov, Cheb s Kraslicemi, Svatava s Březovou a Oloví přivítá ISŠTE Sokolov. O dva dny později, ve čtvrtek, zajíždějí ženy Svatavy do Chodova, Habartov do Sokolova a v sestrovražedném boji na sebe narazí „áčko“ a „béčko“ kynšperského Slavoje. Všechny začátky byly stanoveny na 17.00.
Jak je z tabulek patrno, není ani v jedné z obou soutěží předem jasno o favoritech, a téměř všechny týmy mají stále ještě možnost poprat se o některé z medailových umí-stění