Doležal se na tento závod nominoval svým výkonem na mistrovství oblasti západních Čech, které se odehrálo letos v únoru v Sokolově v režii TJ Baník Sokolov, ve spolupráci se Spartakem Chodov. Soutěže se zúčastnilo 11 dorostenců, jedna dorostenka a 17 juniorů.

Zdeněk Doležal závodil ve skupině juniorů, ve váhové kategorii nad 125 kg, ve které získal zaslouženou zlatou medaili, výkonem 635 kg ve trojboji (dřep 220 kg, benč 150 kg, pozved 265 kg – pěkný osobní rekord) a jen kousek chyběl ke zvládnutí 280 kg. Je nutné zdůraznit, že Zdeněk dosáhl těchto pěkných kil bez pomoci trojbojařských pomocných super-dresů a přes povedené výkony má stále ještě velké rezervy. Na začátku závodu Zdeňkovi trochu chyběla motivace a zdravé závodní vyburcování, což se naštěstí během tohoto náročného sportovního klání změnilo, a nakonec perfektně zabojoval.

Spokojenost tedy může panovat na všech stranách. Vysoká účast závodníků (z toho 1 dorostenka), průměrná úroveň závodů, fungující organizace, zajímavé ceny pro každého účastníka, pro diváky parádní podívaná na mladé talenty tohoto silového sportu.
Poděkování si zaslouží sokolovský trenér Petr Hrubý, který vypomohl a zastoupil rotavské trenéry a pomohl vést rotavského borce. Velké poděkování patří hlavně městu Rotava, Karlovarskému kraji, oddílu vzpírání a silového trojboje Rotas Rotava a všem sponzorům, díky nimž se mohl mladý, nadějný borec celého klání zúčastnit.