Fanoušci tohoto sportu tak budou moci sledovat ty nejlepší jezdce na jediném kilometrovém okruhu.
V sobotu 16. května bude na programu od 13.30 hodin Evropský pohár veteránů, který se pojede jako Memoriál Františka Juhana. V sedlech hbitých strojů podávají vynikající výkony.

V neděli 17. května pak bude na programu na mariánskolázeňském oválu finále mistrovství České republiky na dlouhé ploché dráze, ve kterém se představí i mezinárodní závodníci. A ne ledajací. Jelikož se pojede 20. června v České republice světové finále, berou tento podnik závodníci jako přípravu.

Závodu se tak zúčastní šest jezdců světové serie v čele nejen s Andrewem Appletonem z Anglie, ale také diváky milovaná Nynke de Jong, která je po těžkém zranění a která dokáže odvádět obdivuhodné výkony. V dobré formě letos jezdí i domácí plochodrážník Karel Kadlec. Navíc se po odmlce vracejí na ovál i Roman Tomany či Marek Čejka. Obhájce titulu, a nejlepší český plochodrážník Zdeněk Schneiderwind, který přesedlal na Jawu a i GM.

Letos to tak bude mít nesmírně těžké. O mariánskolázeňský závod je veliký zájem, což potvrzuje i fakt ,že i takový borec, jako je Ital Milanese, čeká, jestli se uvolní místo. V roli prvního náhradníka bude připraven Michael Hádek, syn bývalého českého reprezentanta Bořivoje Hádka. Diváci zhlédnou mimochodem také vložený závod sajdkár ´O pohár AMK Mariánské Lázně´, který pojede celkem sedm dvojic. Pořadatelé akce srdečně zvou všechny diváky na skvělou podívanou.