Sokolov dokázal s tímto soupeřem na podzim remizovat, tentokrát ale zcela selhal a připsal si krutý, ale zasloužený debakl. Hosté se sice museli obejít bez několika hráčů, přesto ani to není omluvou pro takový výsledek a výkon, který hráči podali.

Sokol Šťáhlavy - HCG Sokolov 36:12
poločas: 18:5

Šťáhlavy od začátku utkání působily aktivnějším dojmem a rychle šly do třígólového vedení. Útoky Sokolova narušila osobní obrana na Levčenka, kdy ostatní hráči dlouhou chvíli nevěděli, co mají hrát. Jediným, kdo se dokázal prosazovat, byl Skalický, na kterého ale postupně dávala obrana Šťáhlav větší pozor. Domácí tým si naopak proti nedůsledné obraně Sokolova dělal prakticky, co chtěl, a skóre neustále narůstalo. Sokolovští se nedokázali vůbec dostat do tempa, neměli snahu rozpohybovat obranu domácích a nedokázali ani zastavovat útoky svého soupeře. Poločasový výsledek 18:5 tak hovoří za vše.

Ve druhém poločase se obrázek hry nezměnil. Šťáhlavy neustále úspěšně zakončovaly své útoky a Sokolov se nadále trápil. Ve 40.minutě vedli domácí 25:6, a o debaklu hostů bylo jasno. Poté sice konečně sokolovští házenkáři dokázali předvést také pár světlejších okamžiků, ale domácí nepřipustili žádné zkorigování výsledku. Šťáhlavy tak zaslouženě vyhrály vysoko 36:12.

Sokolovu se zápas vůbec nepovedl, hráči se trápili a také jim velké problémy dělal náročný povrch hřiště. Oproti minulým zápasům házenkáři tolik nebojovali, téměř úplně scházel pohyb i ochota podstoupit osobní souboje. S tímto přístupem neměl Sokolov šanci na úspěch. V utkání sice hostům chybělo několik hráčů, ale přesto sestava byla taková, že měla uhrát daleko lepší výsledek. Odčinit špatný výkon se pokusí házenkáři tuto sobotu, kdy budou na svém hřišti od 15 hodin hostit silný rezervní tým Lokomotivy Plzeň.

Sestava a góly Sokolova: Havel – Skalický 6, Neuwirth 1, Levčenko 1/1, Němec, Bouda 3/1, Kučera, Baránek 1, Pohanka.
Nejvíce branek za Šťáhlavy: Vošahlík 10, Pavlíček, Chlad, Holý po 6.
Rozhodčí: Ševčík, Vaník. Sedmičky: 0/0 – 2/2. Vyloučení: 1:4.