Domácí mistrovství mělo zároveň sloužit jako generálka před blížícím se desátým mistrovstvím světa, které se koná v Praze ve dnech od 26. června do 5. července.

Do Klatov se sjelo na 35 družstev mužů a žen, která během tří dnů odehrála 70 zápasů v pěti sportovních halách. Přítomno zde bylo mnoho basketbalových legend z řad bývalých reprezentantů, účastníků olympijských her, mistrovství světa i mistrovství Evropy. Sportovním fanouškům není jistě třeba představovat jména jako Jiří „Áda“ Pospíšil, Kamil Brabenec, Jaroslav Kantůrek, Zdeněk Kos, Jiří Okáč, Václav Hrubý, Hanka Brůhová, Anna Kozmanová, Irma Valová či Eva Blažková.

Mezi startujícími byli i hráči BK Sokolov, kteří se zúčastnili bojů v kategorii 35+. Soupeřem jim postupně byla družstva Koně Prešov, České Budějovice, Jiskra Domažlice a domácí Klatovy. Sokolovští si se všemi svými protivníky poradili a po napínavém finále s týmem Klatov získali prvenství, a stali se tak mistry České republiky.

Je to jistě velmi pěkný sportovní výsledek a úspěch pro sokolovský basketbal i město Sokolov, jemuž BK Sokolov i tímto vyjadřuje poděkování za podporu, jaké se mu dostává.

Členy vítězného družstva BK Sokolov byli Jan Stariat, Jan Kříž, Daniel Dědič, Martin Bělík, Pavel Bělík, Josef Dicse, Miroslav Janovský, Luděk Kratochvíl, Pavel Chromý, Josef Bílek a David Zdeněk.
Výsledky sokolovských basketbalistů: BK Sokolov – Koně Prešov 58:31, BK Sokolov – Č. Budějovice 48:15, BK Sokolov – Domažlice 65:38,BK Sokolov – Klatovy 48:46.