Přihlášených osm družstev bylo rozděleno do dvou skupin, první dva týmy postoupily do užšího finále, zbytek pak bojoval o Cenu útěchy.
Škoda, že dlouho a pečlivě připravovaná akce, na níž startovaly i volejbalistky bavorského družebního města Schwandorf, byla poškozena tím, že BVC

Chodov místo očekávaných stříbrných medailistek z Českého poháru přivezl do Sokolova pouze svou „mateřskou školku“ a další regionální účastník, VK Karlovy Vary, dorazil na turnaj bez svých nejlepších hráček. Nabídnutou šanci zahrát si za minimální náklady proti dobrým celkům nevyužili nejen ke škodě své, ale především dalších startujících, kteří se těšili na zcela jinou herní konkurenci. Nepochopitelné je, že svou účast včas neodřekli, o start na tomto turnaji měla totiž zájem řada jiných kvalitních týmů.

I přes tento zádrhel se diváci dobrého volejbalu dočkali. Především sobotní střetnutí domácího Baníku s pražskou ZŠ Mikulova, do té doby neporaženou, 2-0 (27-25 a 26-24) a závěrečný duel této školy se Spartakem Děčín stály za zhlédnutí a přihlížející strhly jak herní kvalitou, tak i svými dramatickými průběhy. Výkon sokolovských volejbalistek v uvedeném utkání potěšil nejen sokolovské fandy a trenérku Marii Správkovou, ale byl i návodem, jak důstojně obstát v nové sezoně jako nováček v 1. lize kadetek.

Dobře si vedlo i mladičké družstvo Sokolova B, které vyhrálo soutěž útěchy.
Zklamáním bylo naopak vystoupení německého VC Schwandorf, jemuž chyběly pro zranění dvě klíčové hráčky. Tým skončil po slabém výkonu v poli poražených.

Celkové pořadí: 1. Spartak Děčín, 2. Baník Sokolov, 3. ZŠ Mikulova Praha, 4. 15. ZŠ Plzeň, 5. Baník Sokolov B, 6. VC Schwandorf, 7. BVXC Chodov, 8. VK Karlovy Vary.

Poháry, diplomy a věcné ceny předal družstvům patron akce, místostarosta Sokolova Jaromír Dvořák. V rámci slavnostního zakončení turnaje poděkovali zástupci VSK Baník Sokolov hráčkám Aleně Šnicerové, Kátě Morisové, Verče Hrazdirové, Terce Zaschkeové a Romaně Černé za vzornou reprezentaci klubu, města i celého regionu při republikovém finále srovnávací soutěže sportovních tříd zaměřených na dívčí volejbal, které se konalo ve dnech 14. a 15. května v Třebíči. Děvčata porazila všech šest dalších finalistů a stala se přebornicemi ČR v kategorii 6. – 7.tříd.
Zlaté medaile a krásný pohár budou památkou na derniéru této soutěže. Od 1. ledna letošního roku se sportovní třídy v rámci MŠMT ČR zrušily a péči o ně převzaly vybrané kluby a volejbalové oddíly SK/TJ. O jejich umístění v klubech bude průběžně na základě dosahovaných výsledků rozhodovat nejvyšší volejbalový řídící orgán, Správní rada ČVS.