V osmadvacátém pokračování druholigové soutěže přijede mužstvo Jihlavy do Sokolova přiživit své postupové ambice.
„To by pro nás mohla být výhoda,“ dobře ví Stanislav Purkart. I když Jihlava ztrácí na postupovou příčku čtyři body, určitě bude chtít naplno bodovat i v západočeské metropoli.

„Jihlava bude určitě hrát ofenzívně, což nám může hrát do karet, jelikož by obrana soupeře pak mohla být otevřenější, což nám může vyhovovat. Navíc to bude změna oproti minulým kolům, ve kterých se u nás soupeři prezentovali hlavně bráněním,“ vysvětluje Purkart.
Sokolov v uplynulém kole podlehl pražské Dukle dvoubrankovým rozdílem, i přesto si zajistil klubovou příslušnost i pro příští ročník druhé ligy.

„Jihlava musí bodovat, jestli se chce udržet v boji o postup, ale my jí budeme chtít cestu za postupem hodně znepříjemnit,“ vzkazuje soupeři sokolovský lodivod. Baníku se však v domácím prostředí moc nedaří. „Bodů už jsme ztratili na domácí půdě dost, chceme to zlomit,“ přeje si Purkart. Jeho tým absolvoval řádně nabitý tréninkový týden. „Ještě jsme zapracovali na kondiční stránce mužstva. Pevně tak věříme, že se to odrazí i v utkání s Jihlavou a že duel zvládneme,“ míní kouč Baníku.

K utkání nastoupí baníkovci v kompletním složení, chybět bude jen Salák. „Jsme připraveni a nažhaveni,“ hlásí Purkart ze sokolovského tábora. O důležitosti zápasu ví Jihlava. „Bude to těžký zápas. Soupeř je na domácí půdě silný, a navíc mu o nic nejde, takže může hrát uvolněně,“ uvědomuje si kouč Jihlavy Karol Marko, který ovšem nemyslí, že by jeho svěřenci měli nějaký psychický blok po prohře s klokany.
„Hodili jsme to za hlavu. Chlapci se snažili, ale Bohemka potrestala naši hloupou chybu,“ uznal Marko. Podle něj je naopak celá kabina bojovně naladěná a je z ní cítit odhodlání. „Hráči půjdou do utkání s čistou hlavou a s vědomím, že nemají co ztratit,“ míní Marko.

Sobotní duel začne tradičně v 10.15 hodin na sokolovském stadionu. Vstup zdarma mají fanoušci, kteří bydlí ve Starém Sedle, a také ti, jejichž příjmení začíná na písmeno H. Sokolovský klub nezapomněl ani na své fanoušky, pro které bude během utkání připravena celá řada soutěží.