S tímto celkem si Sokolovští připsali na podzim krutou porážku v podobě 35:9. Sobotní zápas byl však úplně jiný, hrála se vyrovnaná házená. Ačkoliv se Lokomotiva nachází na druhém místě tabulky, Sokolov v tomto zápase prokázal, že hrát se dá s každým soupeřem v západočeské lize.

HCG SOKOLOV - LOKOMOTIVA PLZEŇ B 26:32

poločas: 15:18

Domácí, kteří nastoupili do utkání bez brankářské jedničky Holého a střelce Skalického, začali bez jakéhokoliv respektu. Téměř každý útok Sokolova končil gólem, kdy hlavně Levčenko dělal obraně Plzně velké problémy. V 10. minutě tak Sokolov vedl 8:5. Poté přišli ke slovu také hráči Lokomotivy, kteří během chvíle skóre otočili a do 18. minuty si vytvořili náskok v podobě vedení 9:13. Sokolovští však nadále nechtěli soupeři nic darovat, a tak byla k vidění bojovná házená, ve které domácí hráči proti svému soupeři příliš neztráceli. Ve 26. minutě snížil Levčenko na rozdíl jediné branky, a nebýt nepovedeného závěru poločasu, mohli Sokolovští vstupovat do druhé půle v příznivější situaci. Poločas tedy skončil vítězstvím Plzně v poměru 15:18.

Třígólové manko chtěli domácí hráči co nejdříve zlikvidovat. Navíc jim soupeř několikrát po sobě prakticky daroval míč, Sokolov však ve snaze založit rychlý protiútok oplácel stejnou měrou, a tak hosté neustále vedli rozdílem tří až čtyř branek. Lokomotiva se navíc začala stále více soustředit na osobní bránění Levčenka, což trochu snížilo útočnou sílu Sokolova a ztráta narostla na rozdíl pěti branek. Domácí přesto nechtěli prodat kůži lacino a i nadále bojovali. V obraně se konečně povedlo zvýšit agresivitu, a nebýt neproměněných šancí, mohla být koncovka zápasu dramatická. Naděje svitla ještě sedm minut před koncem, kdy Polesný snížil na rozdíl tří branek – 25:28. Zkušení hosté si však výhru nenechali vzít a po oddechovém čase brankami v úplném závěru si připsali šestigólové vítězství v poměru 26:32.

Sokolov sice v tomto zápase prohrál, přesto si hráči zaslouží za odehraný zápas pochvalu. Výkon sice nebyl ještě ideální, když se například několikrát zbytečně ztratil míč nebo se špatně v obraně přebrali hráči, přesto utkání ukázalo, že jsou Sokolovští schopni odehrát vyrovnané utkání i s papírově silnějším protivníkem. Podat stejný výkon v každém zápase, nemusel by si Sokolov připisovat vysoké porážky. O vítězství hostů rozhodly zkušenosti a také větší sehranost. Přesto domácí hráči plzeňské házenkáře potrápili, důkazem toho je i největší počet branek, které letos Lokomotiva obdržela. Střelecky opět dominoval Levčenko, ale branky a dobrý výkon dokázali přidat i mladíčci Pohanka nebo Baránek. I to je příslibem do dalšího utkání, které sehraje Sokolov ve Starém Plzenci, kde bude chtít zvítězit.

Sestava a branky HCG Sokolov: Havel – Polesný 4, Neuwirth 2/1, Levčenko 9/1, Němec 3, Bouda, Pohanka 2, Hynek 3, Baránek 3, Hejl. Nejvíce branek za Plzeň: Šalom 7, Graf 6, Kuták 5.
Rozhodčí: Špaček. Vyloučení: 0:2. Sedmičky: 2/2:0/0.
Průběh utkání: 5:4, 8:5, 9:13, 14:15, 15:18, 16:21, 18:24, 22:25, 25:28, 26:32.