V sobotu však oproti předešlému utkání postavil Plzenec úplně odlišný tým, který si nakonec připsal své první vítězství v letošním ročníku. Nutno podotknout, že toto vítězství Sokolov svému soupeři daroval, neboť měl výhru ve svých rukou.

Sokolovu sice chyběli Skalický, Polesný a další, ale naopak již nastoupil brankář Holý, který ale musel chytat s velkým sebezapřením a výrazným omezením v pohybu ruky. Do utkání hosté vstoupili velmi špatně a brzy museli dotahovat náskok Plzence. Chyběla koncentrace, hráči zbytečně vystupovali proti spojkám soupeře, čímž vznikalo místo na šestce, čehož domácí tým plně využíval a v desáté minutě vedl 9:2.

Sokolov reagoval oddechovým časem a udělal to nejlepší, co mohl. Po krátké poradě se výkon rapidně zlepšil, obrana se přestala vysouvat a Plzenec jako by rázem nevěděl, co má hrát. Hosté se dokázali prosazovat i v útoku a ve 25. minutě již vedli 13:14. Bohužel však hráči v závěru první půle polevili, proto ji nakonec domácí vyhráli 17:15.

Druhý poločas začal Sokolov podobně jako první. Laxnost a neplnění taktických pokynů měly za následek zvýšení náskoku domácích na pět gólů. Naštěstí se hosté dokázali vzpamatovat a začali stahovat ztrátu.

Zlepšení nastalo jak v útoku, tak v obraně a v 51. minutě se dostal Sokolov znovu do vedení – 24:25. Závěr zápasu se blížil a hosté si hlavně díky brankám zkušených Levčenka a Hynka drželi minimálně dvoubrankové vedení. Závěr zápasu byl ale infarktový. Nejdříve mohl Bouda dostat Sokolov do tříbrankového vedení, ale z brejku v jasné příležitosti pouze nastřelil gólmana.
Následně Sokolovští v dalším útoku zbytečně ztratili míč, ale i tak hosté vedli v poslední minutě o dvě branky. V úplném závěru však přišly zkraty. Hráči Plzence nejdříve snížili brankou ihned po rozehrání. Sokolovu pouze stačilo se necelou minutu držet v útoku. Jenže přišla další ztráta a domácí vzápětí vyrovnali střelou zpoza devítky.

Do konce zápasu chybělo půl minuty, stav byl nerozhodný a balon měl v držení Sokolov. Místo aby se hráči pokusili držet míč co nejdéle, ihned po rozehrání z velké dálky Neuwirth netakticky vystřelil a minul.
Hráči Plzence tak mohli rozhodnout o svém vítězství, ale při útoku jim nepřesná přihrávka zamířila do autu, a šanci měli ještě hosté. Brankář Holý při snaze co nejrychleji rozehrát však přihrávku nešťastně nasměroval na plzeneckého Vovese, pro kterého už nebyl problém trefit odkrytou branku. Na další útok již čas nezbyl, a tak hosté prohráli smolně 32:31.

Sokolov si zápas prohrál vlastní vinou, hráči si nechali utéct začátky poločasů, kdy darovali soupeři značný náskok. Ten pak dokázali zlepšenou hrou stáhnout a ujmout se vedení, jenže když už se zdálo, že nemůže Sokolov vítězství ztratit, přišly obrovské chyby hráčů a zápas byl prohrán během několika sekund.

Snad i toto ale bude poučením do budoucna. Za zmínku stojí výkon rozhodčích, kdy bratři Krafkové opět ukázali, že pískají s velkým citem pro hru, a již tradičně podali velmi dobrý výkon, za který zaslouží poděkování.

Starý Plzenec B – HCG Sokolov 32:31 (17:15).

Sestava a branky Sokolova: Holý – Pohanka, Neuwirth 5, Levčenko 10/2, Němec 4, Hynek 9, Bouda 2, Baránek 1, Kučera.
Nejvíc branek za St. Plzenec: Klik 11/2, T. Voves 7, Hruška 3
Rozhodčí: Jakub a Jan Krafkové. Vyloučení: 4:1. Sedmičky: 3/3 – 3/2.
Průběh zápasu: 4:0, 9:2, 10:8, 13:14, 17:15, 20:15, 21:19, 24:25, 26:29, 29:31, 32:31.
Napravit porážku se pokusí sokolovští házenkáři již v sobotu, kdy od 15 hodin na svém hřišti u sokolovského gymnázia hostí v posledním kole západočeské ligy béčko Bolevce