V Sokolově si odnesl cenu za první místo, barevný LCD televizor ECG a hrací kartu Fortuna ligy v hodnotě 1000 Kč, Miroslav Paperštein ze Sokolova. Ten v letošním roce soutěžil již potřetí a zaznamenal také svůj zatím největší úspěch ve Fortuna lize. V šestém kole se stal vítězem kola, v devátém se potom usadil v čele soutěže, kde se s přehledem udržel až do závěrečného kola. O jeho převaze svědčí i fakt, že zvítězil s obrovským, dvanáctibodovým náskokem. I jeho 104 získaných bodů je úctyhodných, pro zajímavost v karlovarském okrese stačilo k výhře 91 bodů. „S cenou jsem spokojen. Určitě budu hrát dál. Je to dobrá zábava. Pro úspěšné tipy se snažím sledovat výsledky a tabulky, také shromažďuji poznatky od hráčů, kteří soutěž hrají,“ říká podzimní vítěz Fortuna ligy Miroslav Paprštein.

Druhé místo v tipovací soutěži čtenářů Sokolovského deníku obsadil Jiří Rajtura z Vintířova, a z vyhlášení v prodejně Expert PT Elektro v Sokolově si tak odnesl holicí strojek Braun 3–390 + CCR2. „Je to určitě hezký dárek, s cenou jsem spokojen, doufám, že bude fungovat,“ poznamenal sám výherce s úsměvem.

Dlouholetý předplatitel Deníku hraje v okrese Sokolov soutěž třetím rokem, předtím hrál v sousedním okrese Karlovy Vary, kde by mu paradoxně podzimní zisk 92 bodů stačil na prvenství. „Deník odebírám strašně dlouho, to ani sám nepamatuju, kolik je to už let. Od té doby, co jsem se přestěhoval do Vintířova, hraji v Sokolově,“ poznamenal na vysvětlenou Rajtura.

Pro bývalého aktivního fotbalistu a v poslední době trenéra ve Vintířově je Fortuna liga téměř koníčkem. „Je to zábava. Ve Vintířově chodím na fotbal, jsem stále členem výboru, takže se zajímám o výsledky, sleduji i ostatní zápasy a již to mě nutí potom něco natipovat,“ pokračuje Jiří Rajtura. Do soutěže namontoval i svého syna, který hraje hokej. „Moc se mu nechtělo, skončil až v sedmé desítce, ale určitě se do toho dostane,“ věří svému synovi majitel podzimní stříbrné příčky. A Jiří Rajtura zřejmě ví, o čem mluví. Sám měl po prvním podzimním kole tři minusové body, ale nakonec vystoupal v tabulce téměř na vrchol.

Navíc tu máme další rodinný příběh z Bukovan. Jarní část totiž opanoval Miloš Novák, a přinesl si tak domů sekačku Stiga. Tentokrát skončil na devátém místě, ale přesto Novákovi na vyhlášení nechyběli. Pro domácí pekárnu ECG PCB 728 S za třetí místo si přišel syn Patrik, který soutěžil vůbec poprvé. „Přesvědčil jsem ho, aby hrál, protože je sám také bývalým fotbalistou, a nakonec si ze mě dělá legraci, že skončil lépe než já,“ říká otec Miloš Novák. Všichni výherci na prvních třech místech se ale shodli na jedné věci. „Na jaře do toho jdeme znovu,“ říkají.