Pořadatelé LK Slovan Karlovy Vary a Petr Čech Sport, s.r.o., ve spolupráci s městy Boží Dar a Abertamy tratě i místo startu museli trochu poupravit, ale nakonec se sobotní Memoriál Jana Pravečka a nedělní Memoriál Jiřího Čáslavského uskutečnily ve všech vypsaných kategoriích.

„V sobotu se v bílé stopě objevilo 327 závodníků, o den později 247, celkem tedy 574 lyžařů. V porovnání s minulým ročníkem to je sice celkově o něco méně, ale jsme spokojeni. Hlavně že jsme nemuseli jubilejní ročník odvolat," řekla Kateřina Ondrová, ředitelka závodu, který byl součástí Ligy dálkových běhů a už pošesté je zařazen do seriálu pro širokou veřejnost – Stopy pro život.

Na Božím Daru panovalo mlhavé počasí a foukal vítr, teplota byla okolo nuly, což byl především v neděli velký oříšek pro servis. „Startovali jsme na zúženém prostoru, ale vše dopadlo dobře a závody ve všech kategoriích měly dobrou sportovní úroveň," informovala Kateřina Ondrová, která zároveň poděkovala všem, kteří přispěli ke zdárnému a bezproblémovému průběhu náročných závodů.

Původní termín Karlova běhu byl na začátku února, ale pořadatelé museli vše přehodnotit a posunout termín na březen. „Důvod je prostý. Poslední tři zimy nestojí za nic a ta letošní byla z tohoto pohledu asi ta nejhorší. Proto jsme museli závody odsunout," dodala Ondrová.

V sobotním závodě volnou technikou na trati 22 km zvítězili časem 59:08,2 Toni Escher (Fischer Racing Team) a v kategorii žen Anna-Maria Dietze (Pulsschlag Neuhausen Erzgebirge) 1:09:53,7.

Nedělní závod klasickou technikou na trati 31 km vyhráli časem 1:30:03,4 Jiří Pliska (Silvini Madshus Team) a v kategorii žen Ulla Hornfeck 2:01:51,8 (Zipps Racingteam).

V kratších závodech na 22 km zvítězili Olaf Meyer (SC NORWEGER Annaberg) a Luca Marie Prezewovski (SSV Pulsschlag).