Boxerská sezona je v plném proudu. Mezi provazy nechybějí borci TJ Baník Sokolov.

Společná výprava plzeňského a sokolovského klubu zavítala na tradiční mezinárodní turnaj do německého Aachenu, tam se ale českým zástupcům vůbec nedařilo. Z devíti zápasů vyhráli jediný. Boxeři Baníku potom vyšli zcela naprázdno. Trenér Jan Malý byl však především nespokojen s počínáním pořadatelů. „Oproti původní domluvě proti nám postavili mnohem zkušenější protivníky,“ nechápal.

A tak například Tomáš Skalický, který se do ringu vrátil po roční pauze, nastupoval ve váze do 81 kilogramů proti čtyřnásobnému mistru Německa a účastníku mistrovství světa. Svou kůži však nedal lacino. „Začal nebojácně, zápas vypadal slibně, soupeř dokonce po několika přesných úderech krvácel,“ chválil svého svěřence Malý. V dalším průběhu se však přece jen projevila větší zkušenost německého bijce. „Tomáš se v jednom útoku odkryl a inkasoval tvrdý úder na spánek. Byl značně otřesen, zápas jsem ukončil,“ přiblížil kouč Baníku.

V kadetech do 70 kilogramů nechtěl Malý Michala Matějoviče mezi provazy vůbec pustit. „Měl na svém kontě čtyři zápasy, domácí proti němu postavili mistra Německa,“ kroutil hlavou trenér Sokolova.

Nakonec Matějovič do ringu nastoupil, zápas se měl podle dohody odehrát ve vlažnějším, tréninkovém tempu. Přes Matějovičovu snahu měl převahu německý soupeř. „Michal několikrát nepříjemně inkasoval, mezi prvním a druhým kolem jsem mu proto sundal rukavice, byl otřesen. Nemělo cenu dál pokračovat,“ vysvětlil Malý.

Stejně dopadl i další kadet, Čeněk Výborný, ve váze do 66 kilogramů. „Od prvního kola měl proti ostřílenému domácímu borci jen malou šanci. Ve druhém kole začal silně krvácet z nosu, do ringu jsem vhodil ručník,“ pokračoval sokolovský trenér ve výčtu porážek.

V Aachenu neuspěl ani nejzkušenější z hornické výpravy, kadet René Hejda. Ve váze do 54 kilogramů ale předvedl povedený výkon. „Soupeř byl sice technicky lepší, ale několikrát si naběhl na Hejdův kontr. Navíc mu René stačil dobře uhýbat a probíjel se úspěšně do jeho obrany,“ pokyvoval uznale Jan Malý. Přesto se Hejda musel po závěrečném gongu smířit s trochu překvapivou porážkou na body.

Jak si vedou boxeři Baníku Sokolov v oblastní lize, se podíváme v příštím týdnu.