Krasobruslařky ze sokolovského oddílu krasobruslení ASPV se úspěšně zúčastnily po dva uplynulé víkendy závodů v Karlových Varech a Mariánských Lázních.
Ve Varech vyhrála ve své kategorii přípravka A čtyřletá Lucie Jurčová. V přípravce B obsadila čtvrté místo o něco málo starší Alexandra Urová a Veronika Muselová vybojovala devátou příčku. S volnou jízdou v kategorii přípravka získala stříbro Jaroslava Francisková.
V Mariánských Lázních se nejvíce dařilo Alexandře Urové, která si domů odvezla stříbro, bronz patřil Veronice Muselové a Zuzana Beránková skončila na pěkném pátém místě. V kategorii nováčci mladší si svou volnou jízdou dojela pro sedmé místo Silvie Vyskočilová.
Bruslařský klub při ASPV Sokolov je zapojen do celostátního projektu Bruslička, jenž si dal za úkol přiblížit krásu tohoto sportu většímu počtu dětí. Projekt Bruslička je zaměřen zejména na děti, které se nemohou ať z časových či finančních důvodů krasobruslení naplno věnovat, nebo jej chápou jako doplňkový sport k jiným aktivitám.
„Pokud má vaše dítě zájem se naučit bruslit, rádi jej mezi námi uvítáme každé úterý nebo pátek v 16.15 hodin na sokolovském zimním stadionu,“ zve na trénink Olga Pýchová z oddílu ASPV Sokolov.