Přesto až samotný závod ukázal, kdo má kolik sil. Po pokusech prvního kola bylo pořadí velmi pěkné. Závodní pole vedl Skála před druhým karlovarským borcem Mňatinohou. Bohužel během následujících pokusů byli oba odsunuti na místo třetí a čtvrté. Přesto to byla asi jediná medaile, kterou atletická výprava nejspíše z Tábora doveze.

Úspěchem však nemusí být vždy jen medaile. Závodníkům našeho kraje se dařilo, byť na další medaile nedosáhli. Za všechny je určitě třeba vyzvednout čtvrté místo Milana Mňatinohy, vrhače, který je starším žákem teprve první rok. Jeho výkon 13,91 metru je velmi dobrým zlepšením osobního rekordu.

Totéž lze říci o sprinteru Filipu Pacholíkovi, který vybojoval postup ze semifinále a ve finálovém souboji skončil na krásném 6. místě.
První nepostupové místo, tedy deváté, zbylo na sprinterku, mladší žákyni Michaelu Pechouškovou. V semifinále zaběhla čas 8,38 (který by ve finále stačil na 6. místo), ale byla první nepostoupivší. Postup jí unikl o dvě setiny vteřiny.

Postup ze semifinále proběhl mezi prsty také starším žákyním Petře Habalové a Denise Virtelové.
V dálkařském sektoru si sice udělala Petra Habalová kvalitní osobák výkonem 5,09, ale k postupu bylo letos potřeba skočit téměř 524 cm, neboť úroveň dálky byla stejně jako u chlapců velmi kvalitní.

Poslední, kdo zasáhl do bojů o postupy, byli středotraťaři. Na trati 800 m se představila ve velkém stylu o rok mladší mladší žákyně Sára Janušková, která předvedla velmi taktický běh a ve svém rozběhu se kvalifikovala jako vítězka do sobotního finále.
Jen velmi těsně (o 9 desetin vteřiny) unikl postup sokolovskému Tomáši Vondrášovi na stejné trati.