V kategorii mladších se představila nejprve Michaela Pechoušková. Její rozběh ulil start, a tak nervozita druhého startu byla znát. Michaela se netrefila do startu, a tak jí závodnice utekly již během první dvacítky metrů, poté však zabrala a proběhla cílem v osobním rekordu a na čtvrtém místě. Pak už jen čekala, jak zaběhnou soupeřky v ostatních rozbězích. Po posledním běhu se jí rozlil úsměv na tváři, neboť z úst Štěpána Škorpila vyslechla pozitivní zprávu, že postupuje do semifinálových bojů.

Stejně dobrou zprávu si vyslechl i Filip Pacholík, který ve svém běhu obsadil v osobním rekordu druhé místo, a i on tak postoupil do semifinálových běhů. Stejnou radost udělal hlasatel a cílová kamera i dvěma starším dívkám. Petra Habalová zaběhla skvělý čas 8,02 a Denisa Virtelová se kvalifikovala časem 8,15. Nedařilo se Janu Bergovi, na kterém bylo znát jeho zranění. Jeho výkon na postup do semifinále nestačil.

Druhou disciplínou prvního dne byl míček. Mezi mladšími dívkami překvapila Tereza Kristková. Byť věkem ještě o rok mladší než její soupeřky, nezalekla se a její nejdelší hod přelétl těsně padesátimetrovou hranici. Skvělý výkon, skvělý osobák, přesto smutek. Jen pár centimetrů ji dělilo od postupového místa. Přesto i deváté místo této mladé borkyně je příslibem její výkonnosti pro další rok, kdy ještě bude mladší žákyní.

V míčku chlapců bylo vysněné finále velice daleko, míčky létaly za 70metrovou hranici. Borcům našeho kraje Danu Hruškovi a Filipu Litavskému se tuto však nezdařilo zdolat, ani hranici 60 metrů, a tak se se soutěží rozloučili po třech hodech.

Nedařilo se ani výškařkám. V mokrém prostředí nevycházel krok Tereze Kristkové, a tak ačkoliv by její osobní rekord 140 cm stačil na postup do finále, tentokrát zdolala jen výšku 120 cm. Také druhá výškařka Nikola Vyhnánková se musela tentokrát spokojit s výkonem 130 cm.
V samotném závěru zasáhli do boje vytrvalci v kategorii staršího žactva. Eva Švecová rozběhla odvážně trať 800 m, ale její tempo bylo velké, a tak ve druhé čtyřstovce již soupeřkám nestačila a do finále se neprobojovala.

Karel Novák předvedl velmi pěkný běh na trati 1500 m. Bohužel ke svému zdrcujícímu finiši, v němž předběhl několik soupeřů a proběhl cílem na 4. místě, měl nastoupit o sto metrů dříve, neboť do finále postoupili pouze první tři závodníci. Karel se tak stal prvním nepostupujícím. Druhý z vytrvalců Karlovarské kraje Jiří Gregor zůstal za hranicí svého osobáku a i jemu finále uteklo o pár vteřin.
První den olympiády završil skok daleký starších žáků. O jeho kvalitě svědčí to, že na bednu bylo potřeba skočit nad 620 cm.
Náš reprezentant Jan Berg se nedokázal po svém zranění vyrovnat s rozběhem a ani v jednom skoku netrefil odraz, a tak skončil hluboko v poli poražených.