Ve velmi dobré formě se tu představil Chodovák Václav Zich, který si o prázdninách vybojoval spolu se svými reprezentačními juniorskými kolegy stříbrnou medaili ve štafetě na 4x 100 metrů při juniorském mistrovství světa v srbském Novém Sadu.

Tentokrát si to na dráze mezi sebou rozdala polovina z této stříbrné juniorské štafety. Start měl lepší Václav Zich, poté se do vedení dostal Martin Říčař, v samotném závěru se však přece jen radoval Zich. Svěřenec trenérů Dočkala s Konopem se tím stal prvním stovkařem, který v osmileté historii mistrovství nejen obhájil, ale získal vůbec více jak jeden titul.

„Dneska rozhodlo srdce,“ vtipkoval v cíli vítěz. „Start jsem měl dobrý, ale při přechodu do švihového běhu jsem ztratil, mám nějaké „mrtvé“ kotníky. Teplota mi ani tak nevadila, spíš vítr,“ popisoval v cíli své pocity chodovský sprinter .
Vítr metr za sekundu proti sprinterům neumožnil atak rekordu mistrovství jako v loňském roce. Šampionovi změřili v cíli čas 10.79, druhý Říčař ztrácel na vítěze 3 setiny, pod 11 vteřin se o pět setin dostal ještě Jan Ondráček.

Druhou medaili přidal Václav Zich i na dvojnásobné trati. Zde se však musel sklonit před svými reprezentačními kolegy Maslákem a Šťastným. Výkonem 21,69 s si vybojoval bronzovou medaili.
Další zástupce chodovského atletického klubu, dálkař Zdeněk Kratochvíl, obsadil ve skoku dalekém celkově šesté místo výkonem 697 cm.