Od pražského turnaje Instax Fastpitch Cup jste si možná řekli: „Už jsme o těch Bandits poměrně dlouho neslyšeli." No a aby vám to nebylo líto a zbytečně jste po našich maličkostech netesknili, máme pro vás pár řádků na téma, co je nového.

Od výše zmíněného turnaje jsme se zúčastnili dvou turnajů Interpoháru v Chomutově a o minulém víkendu turnaje o Baťův pohár v Sezimově Ústí. Chomutovský turnaj proběhl jako vždy ve skvělé režii domácích Beavers, kteří si svůj turnaj vyhráli. V plejádě týmů potvrdili, že prostě softbal umí. Takže nezbývá než poděkovat za skvělou organizaci včetně jedinečného zázemí a rodinnou atmosféru.

Dalším turnajem, kde jsme se chtěli softbalově projevit, byl Baťův pohár v Sezimově Ústí, který byl zároveň i oslavou 30 let činnosti místního softbalového klubu Hladoví Hroši. Oproti klasickému průběhu turnajů jsme byli přizváni k účasti na galavečeru, který byl i poděkováním všem, kterým softbal přirostl k srdci, přičemž nezanedbatelnou zásluhu na tom má místní softbalový boss Alena Kalinová. Koneckonců o tom, jak to tady vedou, svědčí i úspěšnost tohoto týmu, čemuž nasvědčuje i účast hráčů Hladových Hrochů v českém národním týmu. Mimochodem jsme již potřetí za sebou mistry Evropy.

Ale nyní již k samotnému průběhu turnaje. Turnaje se zúčastnilo celkem 12 týmů. Ikonickými softbalovými týmy počínaje a nadšenci a srdcaři konče. To, kdo se kam zařadí, ponecháváme na vlastním posouzení.

Jako prvního nám rozpis naservíroval tým Morava Stars. Na nadhozu zaujal místo Tomáš Stubner, který se snažil, seč mu síly stačily, nicméně i přes naše usilovné snažení si soupeř odnesl zasloužené vítězství. Dalším oříškem pro nás měl být tým Přírodních věd Praha, na prkno se postavil Petr Šesták a začal boj. A světe, div se, i přes nepříliš lichotivý sázkový kurs jsme soupeře porazili a to nás katapultovalo do bojů ve skupině o 5. až 8. místo na turnaji. No a pak už na nás v tento den čekal poslední tým, Old Stars HH Sezimovo Ústí, a nasazení a výkon hráčů neměly pranic společného s prvním slovem v názvu. Slovo starý mohlo klidně nahradit slovo jiné, protože i přes vyšší věk některých hráčů dopadl zápas v jejich prospěch.

Tím jsme měli sobotu za sebou a čekal nás jen již zmiňovaný příjemný galavečer v podání Hladových Hrochů, kdy jsme měli tu čest vzdát hold softbalu v tomto regionu. Jedinou stinnou stránkou turnaje snad bylo počasí, kdy déšť ukázal, kdo je pánem situace, a plně se potvrdilo, že počasí pořadatel ovlivnit nemůže, ale vše ostatní ano. Hladoví Hroši s nasazením vlastních životů vysoušeli hřiště, aby vůbec mohlo pokračovat turnajové klání. Ano, paradoxně Hroši bojovali s vodou, byť by to měl být jejich absolutní miláček.

No a pak přišla očekávaná neděle, kdy mělo dojít na přetnutí pomyslného gordického uzlu v podobě dvou zápasů Bandits, které měly mít vliv na konečné umístění týmu.

Takže v kostce.

Hladoví Hroši nám v prvním zápasem předvedli, kdo je pánem situace, zaslouženě vyhráli a my děkujeme, že nás nedeklasovali ještě více.

Odpoledne nás přivítal tým Povaleč, se kterým jsme se měli utkat o sedmé místo. Na druhém turnajovém hřišti Na komoře nás čekal opravdu hroší terén v podobě rozbláceného travnatého hřiště. Několik odpíchnutých rittbergerů a solchovů by jistě potěšilo nejednoho krasobruslaře a na své by si určitě přišla i ikona našeho baletu pan Harapes. Nicméně bahno hrálo v naši nepřízeň a týmu Povaleč jsme nakonec podlehli 6:4, byť jsme jim notně dýchali na záda. V každém případě se však za osmé místo nemusíme stydět, a mimochodem je to již podruhé, co si ho Bandits Kaceřov ze Sezimova Ústí odváží.

No a kvapem se nám blíží náš premiérový turnaj Interpoháru v Kaceřově, budeme samozřejmě rádi, když se na nás 17. a 18. září přijedete podívat, klidně dejte svůj tým dohromady a nebojte se zúčastnit.

Rádi vás uvítáme a třeba si jen tak plácneme.

A pak že se nic neděje…