„Do sezóny nastupujeme s jednoznačným cílem hrát líbivý, atraktivní basketbal, který přiláká diváky a samozřejmě zajistí pro Sokolov druhou ligu i do další sezóny,“ říká trenér BK Lukáš Šnobl.

První utkání absolvovali v Rokycanech a druhé v neděli v Berouně. Obě ovšem sokolovští hráči prohráli, i když k utkáním zajížděli s přáním přivézt alespoň jedno vítězství.

Sobota/ SKB Rokycany – BK Sokolov 85:62 (17:20, 42:34, 57:47). V prvním utkání sezóny Sokolovští začali velmi dobře a od začátku ukazovali, že nebudou snadným soupeřem. Vlivem dobře zahraných útočných akcí a slušnou obranou vyhráli hosté první čtvrtinu rozdílem tří bodů.

„Ve druhé čtvrtině pak přišel zřejmě rozhodující obrat, když se nám přestala dařit střelba, velmi málo jsme najížděli pod koš a v obraně jsme dělali individuální chyby,“ hledal příčiny zvratu trenér Šnobl. V poločase tak Sokolovští prohrávali o osm bodů.
Třetí dějství bylo opět velmi vyrovnané, ale na rozdílu ve skóre se nic nezměnilo.

„Do poslední čtvrtiny jsme zkusili postavit zónovou obranu, která ze začátku přinášela své ovoce. Po oddechovém čase domácího celku se ale jejich útočná hra zlepšila, bodový rozdíl ve skóre narůstal, a o vítězi nebylo pochyb,“ pokračoval kouč Sokolova.

Hosté se navíc dostávali do problémů s fauly, a tak musel trenér Lukáš Šnobl prostřídat sestavu a nakonec z toho byla dle skóre jasná porážka o třiadvacet bodů. „Na našich hráčích byla ještě patrná herní nejistota vlivem mála odtrénovaných hodin, což se snad brzy změní,“ slíbil kouč BK Sokolov.

Sestava a body BK: Milan Vážan 12, Jan Rosenbaum 11, Jan Stariat 10, Jaroslav Smrčka 9, Jaroslav Polák 7, Antonín Černý 5, Ivo Sochovský 3, Jiří Gróf 3, Radek Ježek 2, Tomáš Randa.

Neděle/ BK Beroun – BK Sokolov 65:56 (15:17, 34:31, 51:42). Nedělní utkání v Berouně mělo potom úplně jiný nádech než to sobotní. Oba soupeři se velice dobře znají a v druholigové tabulce se vždy pohybují na podobných příčkách. Sokolovští, posílení o ligového pivota Jiřího Stariata, chtěli napravit sobotní nezdar a v Berouně vyhrát. „První čtvrtina to jasně dokazovala, když se prosazovali právě naši pivoti z bezprostřední blízkosti koše. Dále se nám dařil rychlý protiútok, do kterého jsme vyráželi po získaných míčích nebo po skvělém obranném doskoku,“ pochvaloval si Lukáš Šnobl.

Od druhé čtvrtiny však domácí tým velice zhustil obranu pod svým košem a zapojil i zónovou obranu, proti které se Sokolovští těžko prosazovali. „To byly zřejmě hlavní aspekty otočení skóre ve prospěch domácích,“ zamyslel se trenér Sokolova.

Ve druhém poločase potom sokolovští hráči neustále dobývali berounskou zónovou obranu, nebyli ale schopni dopravit míče na pivoty a útočili tak trochu bezzubě. „Konečná prohra o devět bodů je velikým zklamáním, ale s nastřílenými šestapadesáti body se vyhrávat nedá, natož pak na půdě soupeřů,“ říká závěrem trenér BK Sokolov Lukáš Šnobl.

Sestava a body BK: Jaroslav Polák 14, Jaroslav Smrčka 13, Jiří Stariat 12, Radek Ježek 7, Jan Stariat 3, Antonín Černý 3, Ivo Sochovský 2, Milan Vážan 2, Jan Rosenbaum, Tomáš Randa, Jiří Gróf.

K dalším utkáním zajíždějí sokolovští basketbalisté za čtrnáct dnů do Strakonic a Jindřichova Hradce. K prvnímu domácímu utkání se pak postaví v sobotu 29. října od 18 hodin proti Kaučuku Kralupy nad Vltavou.