SKB Strakonice – BK Sokolov 85:62 (21:20, 48:33, 63:46). V sobotním utkání na půdě silného týmu, který předloni druhou ligu vyhrál, začali Sokolovští velice dobře a určovali tempo celé první čtvrtiny. „Hráči obstojně bránili, výborně vybíhali do rychlých protiútoků a dařila se nám především střelba z trojkové vzdálenosti,“ pochvaloval si trenér BK Lukáš Šnobl.

Jenže ve druhé části hry nastal velký obrat. Sokolovští ji prohráli propastným rozdílem patnácti bodů. To prakticky rozhodlo celé utkání a hosté od této chvíle neměli nárok pomýšlet na vítězství. „Hlavním důvodem byly nesmyslné ztráty, špatná a nedůsledná obrana a nulová aktivita všech hráčů v útoku,“ viděl příčiny bodového odskoku domácích Šnobl.

Ve druhé části hry si navíc obnovil zranění sokolovský pivot Antonín Černý, to ho zřejmě vyřadí ze sestavy na delší dobu. Ve třetí a čtvrté čtvrtině se pak utkání spíše dohrávalo. „Bohužel není možné s takto zkušeným soupeřem hrát pouhých dvanáct minut na sto procent a očekávat, že to bude k vítězství stačit,“ uzavřel hodnocení zápasu trenér Sokolova.

Sestava a body BK: Jan Rosenbaum 16, Milan Vážan 15, Jaroslav Polák 11, Jan Stariat 7, Antonín Černý 7, Jaroslav Smrčka 4, Radek Ježek 2, Pavel Havlík, Vladimír Svojanovský.

BK Jindřichův Hradec „B“ – BK Sokolov 76:74 (17:18, 33:40, 46:51). Nedělní utkání s Jindřichovým Hradcem mělo úplně jiný nádech než to sobotní. Domácí prvoligová rezerva, stejně jako hosté ze Sokolova, neměla na svém kontě dosud žádnou výhru, a dal se očekávat souboj obou týmů na podobných příčkách v druholigové tabulce.

Sokolovští, posílení o „mattonkového“ pivota Jirku Stariata, šli do utkání s jasným cílem zvítězit. „Vše jsme tomuto úkolu podřizovali a celé utkání jsme prakticky určovali tempo hry a měli tak neustále bodově navrch,“ přiblížil zápas Lukáš Šnobl.

Po celé utkání se sokolovským mužům ovšem nepodařilo utrhnout ve skóre o víc jak osm bodů. To mělo za následek v poslední části hry po několika nepřesnostech vyrovnání skóre a napínavý konec duelu. V této době se Sokolovští obávali vzít zodpovědnost do svých rukou a po nesmyslné ztrátě dvacet sekund před koncem za nerozhodnutého stavu darovali domácím vítězství.

„Tohle utkání jsme si prohráli sami a tato případná výhra soupeře může na konci sezóny v celkovém součtu v boji o záchranu druhé ligy velice chybět,“ litoval kouč BK Sokolov.

Sestava a body BK: Jiří Stariat 24, Jan Rosenbaum 14, Milan Vážan 8, Radek Ježek 7, Jan Stariat 7, Jaroslav Polák 7, Vladimír Svojanovský 5, Jaroslav Smrčka 2, Pavel Havlík.

Další utkání již sokolovští muži hrají na domácí palubovce, když 29. října přivítají od 18 hodin BK Kaučuk Kralupy nad Vltavou a v neděli 30. října od 10 hodin BK Teplice. Ještě před těmito duely odehrají Sokolovští druhé kolo Českého poháru, které se uskuteční ve středu 26. října od 19 hodin v sokolovské sportovní hale také proti týmu BK Teplice.