V dohrávaném prvním kole druhé basketbalové ligy hráči Baníku Sokolov v rámci karlovarského derby s Thermií Karlovy Vary neuspěli. Na domácí palubovce podlehli soupeři o dvaadvacet bodů. Ani v odvetě se sokolovským basketbalistům nedařilo. V tělocvičně ve Dvorech Thermii podlehli pro změnu třicetibodovým rozdílem. „Hosté potvrdili, že letos hrají v dobré formě a pohodě. Pouze v úvodu jsme vedli 7:0, pak se již hosté rozehráli. Ve všech činnostech nás převyšovali a zaslouženě si odvezli vítězství,“ vysekl po prvním utkání poklonu soupeři z Karlových Varů sokolovský trenér Zdeněk David.
Jeho tým si mohl napravit reputaci v rámci dvanáctého kola druhé ligy, ve kterém zamířil Sokolov na palubovku Thermie. Nakonec však musel skousnout porážku i ve městě minerálních pramenů.

„I odveta se odehrávala v podobném duchu jako páteční duel. Domácí určovali rytmus hry a naopak my měli velké problémy v obraně. Ke konci druhé čtvrtiny nám svitla naděje, když se nám podařilo snížit na rozdíl tří bodů. Po přestávce se ale vše vrátilo do starých kolejí. Nezachytili jsme úvod třetí třetiny a Thermie nám odskočila na dvanáct bodů. V poslední čtvrtině, místo toho abychom se pokusili o zvrat, jsme zcela rezignovali a doslova darovali domácím hladké vítězství,“ smutně bilancoval druhou porážku v karlovarském derby sokolovský trenér.

Thermie Karlovy Vary tak zakončila letošní basketbalový rok na skvělém čtvrtém místě s tříbodovou ztrátou na první družstvo Litoměřic. Naopak Sokolov se propadl se ziskem čtrnácti bodů na předposlední, jedenáctou příčku. Výsledky z víkendu, 1. kolo: Sokolov – Thermia 61:88, Kladno – Litoměřice 79:88, Teplice – Most 81:88, Beroun – Strakonice 70:60, Č. Budějovice – Tábor 67:61, Rokycany – Mar. Lázně 92:75; 12. kolo: Thermia – Sokolov 97:67, Litoměřice – Kladno 100:67, Most – Teplice 73:81, Strakonice – Beroun 78:59, Tábor – Č. Budějovice 78:86, Mar. Lázně – Rokycany 83:103.

Příští zápasy hrají karlovarští basketbalisté až o víkendu 17. a 18. ledna, kdy je na programu 13. a 14. kolo soutěže. V sobotu 17. ledna hostí Thermia ve Dvorech Beroun a v neděli Strakonice. Sokolov pak hostí v sobotu v hale ISŠTE Strakonice a v neděli Beroun.