Obě utkání chtělo sokolovské družstvo vyhrát, což se v domácím prostředí podařilo. Plány však vzaly zasvé již při sobotním odjezdu, když na utkání odcestovalo pouze pět hráčů. Ve velmi zdecimované sestavě, bez možnosti střídání se schylovalo ke dvěma jasným porážkám, což se nakonec potvrdilo pouze z poloviny.

BC Benešov – BŠM Sokolov 96:60 (57:19).
Hned sobotní utkání v Benešově nasvědčovalo tomu, co se dalo vzhledem k sestavě očekávat. Do utkání vstoupili sokolovští hráči s obavami a naprosto nekoncentrovaně. První poločas tak prohráli výrazně o 38 bodů.

Druhý poločas již odehráli o poznání lépe, přičemž tento úsek hry sokolovští hráči dokonce těsně vyhráli. Na jednoznačné výhře soupeře se však již nic nezměnilo a domácí vyhráli zcela zaslouženě. Přesto pětice sokolovských hráčů nemusela klopit hlavy, neboť předvedla proti kompletnímu a nažhavenému soupeři své maximum.
Body BŠM: Polák 27(5), Švarc 13, Dědič 9, Otýpka 7, Matoušek 4.

Horní Počernice – BŠM Sokolov 38:73 (16:47).
Do nedělního utkání sokolovští hráči vstupovali s pocitem, že již nemají co ztratit, a uvědomili si, že i v omezené sestavě dokážou se soupeřem hrát vyrovnanou partii, o čemž se přesvědčili ve druhém poločasu sobotního utkání v Benešově. Vstup do utkání ze strany sokolovských hráčů byl naprosto ukázkový, když po první čtvrtině svítil na ukazateli stav 4:27 pro hráče BŠM.

Tímto výsledkem a předvedenou hrou sokolovští hráči naprosto zaskočili domácí hráče z Počernic, kteří se z tohoto šoku již nedokázali do konce utkání vzpamatovat. Po dalších třech povedených čtvrtinách tak „pětice statečných“ jednoznačně zvítězila 38:73 a přivezla z Prahy pěkné vítězství.
Sokolovští hráči zaskočili soupeře velmi kvalitní zónovou obranou, ve které se jim dařil obranný doskok, a lepší basketbalovou dovedností ve hře jeden na jednoho. Za takto odehrané utkání zaslouží pochvalu všech pět hráčů.
Body BŠM: Polák 42 (5), Švarc 16, Matoušek 10, Dědič 5,Otýpka.