Sokolovští muži přivítali na domácí palubovce celky z Prahy – TJ Slovan Bohnice a TJ Sokol Pražský „B“ – a byli jednou úspěšní, když v neděli zvítězili v infarktovém utkání proti Sokolu Pražskému.

Trenér domácího družstva Lukáš Šnobl před začátkem sezóny prorokoval tři vítězství ve druhé lize a na to třetí musel čekat až na poslední utkání v soutěži (sokolovští basketbalisté zvítězili v soutěžním utkání naposledy 28. listopadu loňského roku).

BK Sokolov – TJ Slovan Bohnice 64:86.
V sobotním utkání byli hosté jasnými favority a to začali prokazovat až od druhé poloviny zápasu, kdy se bodově odpoutali od domácích. Do druhého poločasu byli sokolovští basketbalisté více než důstojným soupeřem.

Soupeř z Bohnic předčil domácí hráče zkušeností pod oběma koši a především větší precizností v zakončování střeleckých pozic. Trenér Lukáš Šnobl nechal zahrát všechny hráče, které měl k dispozici – ovšem výkon některých jednotlivců nebyl hoden druhé ligy.
Sestava a body BK Sokolov: Vážan 18, Smrčka 12, Gróf 9, Polák 7, Stariat ml. 6, Stariat 4, Fornůsek 4, Havlík 2, Svátek 2, Sochovský, Tvrz.

BK Sokolov – TJ Sokol Pražský „B“ 62:61.

Do nedělního utkání chtěli domácí vstoupit z pozice družstva, které nemá co ztratit a chce si poslední utkání v této sezóně patřičně užít. Opak byl ale pravdou a po třech minutách na časomíře svítilo skóre 0:8 pro pražský celek.

Po rázném oddechovém čase domácího trenéra Lukáše Šnobla se ale na hřiště vrátilo „jiné“ družstvo a první čtvrtinu utkání domácí vyhráli 15:10.
Od tohoto přelomu domácí diktovali tempo hry a neustále měli náskok několika bodů. Ke konci třetí čtvrtiny ovšem přišla pro domácí krizová chvíle, když nebyli schopni dát téměř pět minut koš a hosté se trpělivou hrou dostali do dvoubodového vedení.
Do konce utkání zbývalo téměř šest minut a každý proměněný koš měl cenu zlata. V domácím týmu na sebe vzal odpovědnost mladý pivot Milan Vážan a proměnil důležité střely do soupeřova koše.

Domácí se ke konci utkání dostali do velikého problému s osobními chybami, proto se na palubovce objevila nezvyklá sestava. Ta ovšem situaci zvládla a dotáhla utkání do vítězného konce v nejmenším možném bodovém rozdílu, i když koncovka utkání byla z domácí strany plná chyb. Přesto vítězství si domácí plně zasloužili a patří jim dík za předvedený výkon.

Sestava a body BK Sokolov: Vážan 19, Stariat ml. 14, Tvrz 11, Smrčka 7, Stariat 7, Sochovský 2, Svátek 2, Polák, Havlík, Fornůsek.
Konečnou tabulku a krátké zhodnocení sezony přineseme v zítřejším vydání Sokolovského deníku.