Před dvěma týdny v přípravném turnaji byli Sokolovští proti Domažlickým překvapivě úspěšní, proto měli hosté ze Sokolova oprávněné ambice na postup do dalšího kola. Realita byla ovšem jiná. Trenér Lukáš Šnobl se musel obejít bez tří hráčů základní sestavy a na průběhu utkání to bylo velmi znát. Mohl si tak v tomto utkání vyzkoušet další hráčské alternativy a herní systémy. K prvnímu druholigovému zápasu totiž sokolovští basketbalisté zajíždějí opět do Domažlic.

TJ Jiskra Domažlice - BK Sokolov 101:80 (24:20, 58:38, 82:58).
Hosté nastoupili v základní sestavě se dvěma rozehrávači, což dělalo domácím zkušeným borcům veliké problémy. Průběh první čtvrtiny naznačoval, že by hosté ze Sokolova mohli zopakovat vítězný duel z Chodského poháru, když v páté minutě vedli 10:6. Poté ale domácí zapnuli na větší obrátky a první čtvrtinu vyhráli rozdílem čtyř bodů.

Průběh druhé čtvrtiny se ukázal jako klíčový pro celé pohárové utkání. Sokolovským se v této čtvrtině velmi nedařilo, dělali školácké chyby, chyběla bojovnost a důraz v obraně a také především chuť po vítězství. Tuto část hry domácí vyhráli propastným rozdílem šestnácti bodů, 58 bodů za poločas v koši Sokolovských bylo velkým vykřičníkem na úvod sezóny!

Po rázné poločasové domluvě trenéra Sokolovských Lukáše Šnobla měla druhá část utkání ze strany Sokolovských jiný průběh. I za cenu mnoha odpískaných faulů začali hosté hrát agresivněji a s větší chutí. To se odrazilo i na výsledku, když druhý poločas skončil těsným jednobodovým vítězstvím Domažlických – ti hráli velmi zkušeně a nenechali si vzít postup do další fáze Českého poháru, ve které se střetnou s prvoligovým celkem BK Levharti Chomutov.

Sestava a body: Radek Ježek 16, Jaroslav Polák 11, Jan Stariat 11, Radovan Pták 11, Antonín Černý 10, Jiří Gróf 8, Tomáš Randa 6, Milan Vážan 5, Ivo Sochovský 2
Sokolovští basketbalisté se letos poprvé představí na domácí palubovce 23. a 24. října, když přivítají SKB Rokycany a BK Beroun