Bilance basketbalistek z našeho okresu byla více než povedená, všechna čtyři utkání skončila vítězstvím našich barev.

BK Klatovy - BCM Sokolov 32:52 (6:14, 20:22, 30:35). V pátek sehrály ženy Basketbalového centra mládeže Sokolov odložené utkání v Klatovech.

V první čtvrtině padaly koše pouze do šesté minuty, potom se ani jedno z družstev nedokázalo střelecky prosadit. Sokolovské hráčky si vytvořily osmibodový náskok, který si udržovaly až do poloviny druhé čtvrtiny. „Pak jsme ale polevili v obraně a umožnili domácím snížit na rozdíl dvou bodů," poznamenal trenér BCM Jiří Widž.

Třetí čtvrtina byla poměrně vyrovnaná, hostujícímu družstvu se podařilo zvýšit svůj náskok na pět bodů. Závěrečná čtvrtina patřila sokolovským hráčkám, které umožnily domácím dát jediný koš a čtvrtinu vyhrály rozdílem patnácti bodů.

Body BCM: Štrudlová M. 27, Křížová B. 10., Fazekašová P. 9 a Obořilová M. 6 bodů.

DBK Kožlany/ Kralovice - BCM Sokolov 59:68 (14:12, 29:32, 40:52). Začátek utkání vyšel lépe domácím hráčkám, které si postupně vytvořily několikabodový rozdíl, který si udržely až do předposlední minuty druhé čtvrtiny. Těsně před přestávkou šly do vedení sokolovské basketbalistky, které si toto vedení udržely až do samotného závěru. „O vítězi utkání rozhodly poslední tři minuty třetí čtvrtiny, kdy naše družstvo šňůrou deseti bodů v řadě využilo nesoustředěnosti domácích," uvedl kouč Sokolova Jiří Widž.

Body BCM: Křížová B. 24, Vážanová M. 14, Fazekašová P. 12, Tomková A. 10, Obořilová M. 5 a Tomková B. 3 body.

TJ Slavoj Tachov - BK Sokolov 56:62 (12:16, 26:26, 44:45). Kvůli chřipkové epidemii a zraněním se obě družstva sotva sešla v sestavách, ve kterých je možno zápas odehrát. „Na každé straně nastoupilo pouze šest hráček, což zajistilo vyrovnaný průběh zápasu, ale v obou případech bylo také často vidět, že hráčky opouštějí síly," konstatoval trenér Lukáš Šnobl.

Skoro celý zápas hráčky Sokolova vedly, využívaly momenty, kdy síly zmobilizovaly, a tachovské ženy přehrávaly rychlými protiútoky. „V tomto tempu nebylo ale možno odehrát celý zápas, a tak náskok, který byl opravdu vydřený, tachovské hráčky zase stáhly," pokračoval sokolovský trenér.

Ve čtvrté čtvrtině jeho svěřenkyně dokonce prohrávaly, nakonec ale ještě vydolovaly zbytky sil, na palubovce přitvrdily a v poslední minutě opět vedly, i když o pouhé tři body. Ve vyrovnaném zápase to ale již stačilo.

Vítězství navíc potvrdila ještě v posledních deseti vteřinách Martina Káďová úspěšnou střelou za tři body. „Tato hráčka, stejně jako v minulém zápase, podpořila tým největší bodovou úspěšností. Pochvalu si ale zaslouží i ostatních pět hráček, které nechaly na hřišti všechny síly a zaslouženě zvítězily," poděkoval na závěr Šnobl.

Body BK Sokolov: Martina Káďová 23, Veronika Šnoblová 15, Markéta Štrubelová 12, Lenka Žáková 6, Irena Pražáková 4, Denisa Kalitová 2.

BSK Tatran Kraslice - TJ Sokol Toužim 104:39. Kraslické ženy na své palubovce proti předposlední Toužimi nezaváhaly. Již v první čtvrtině si vytvořily devítibodový náskok, který postupně navyšovaly až na konečný rozdíl 65 bodů.

Body Kraslic: Mačasová 31, Vopičková 26, Svobodová 17, Vondrová 14, Marešová 11, Polanová 5, Prezmecká.