Mladší dorostenky Basketbalového centra mládeže Sokolov porazily o víkendu v extralize na domácí palubovce oba brněnské zástupce v této soutěži.

BCM Sokolov⋌ 80
Valosun Brno ⋌56

První dvě čtvrtiny sobotního zápasu byly naprosto vyrovnané. Ani jedno z družstev si nedokázalo vytvořit žádný větší náskok, proto také v polovině utkání vedly domácí dorostenky rozdílem jediného bodu. Po přestávce se podařilo sokolovským hráčkám v rozmezí 6. až 9. minuty vytvořit si desetibodový náskok a to především úspěšnou střelbou z větší vzdálenosti. Tento náskok se podařilo děvčatům z Brna do konce čtvrtiny stáhnout o tři body. Rozhodnutí přišlo v poslední čtvrtině, kterou vyhrály sokolovské dorostenky rozdílem sedmnácti bodů a připsaly si tak na své konto další důležité vítězství v extralize.
Po čtvrtinách 16:17, 35:34, 56:49. Body BCM: A. Hanušová 26, Bartáková 13, Kyjovská 11, Štrubelová 10, Ondráčková a Štrudlová po 8, Fazekašová a Langerová po 2 bodech.

BCM Sokolov⋌ 56
Gambrinus Brno⋌ 49

Také nedělní utkání slibovalo pěkný a vyrovnaný basketbal. O výsledku rozhodla, jak se později ukázal, první čtvrtina, kterou vyhrály domácí hráčky 20 : 6. Dařilo se jim v obraně a rychlými protiútoky skóre narůstalo v jejich prospěch. Od druhé čtvrtiny však přišlo střelecké trápení domácích, když se jim nedařila střelba z žádné vzdálenosti a především střelba z nejkratší vzdáleností byla pro doslova katastrofou. Před začátkem závěrečně desetiminutovky tak vedl Sokolov pořád o čtrnáct bodů. Poslední čtvrtinu pak prohrála domácí děvčata rozdílem sedmi bodů, ale své vítězství si nedala v žádném případě vzít.
Po čtvrtinách 20:6, 32:21, 48:34. Body BCM: Bartáková a Štrudlová po 12, A. Hanušová 9, Fazekašová a Štrubelová po 6, Langerová 5, Ondráčková 4, Obořilová 2 body.